ג'וקר חוזר הביתה עם שני פרסי אוסקר, אך לא לסרט הטוב ביותר

אחרי טקס פרסי האוסקר שנערך אתמול בלילה לשחקן חואקין פיניקס יש סיבה טובה לפתוח שמפניה, אך לבמאי טוד פיליפס כנראה שלא. צפו ברשימת הזוכים המלאה

ג'וקר

אמש בשעות הקטנות של הלילה שעון ישראל התקיים טקס הענקת פרסי האוסקר, האירוע השנתי הגדול ביותר שכל הוליווד מצפה לו. אחד מהמועמדים שיכול לחזור הביתה עם חיוך אחרי הטקס הוא השחקן חואקין פיניקס, שזכה השנה בשני פרסי אוסקר.

חואקין פיניקס זכה בפרס השחקן הטוב ביותר והביס על הדרך את ליאונרדו דיקפריו מהיו זמנים בהוליווד של טרנטינו. חשוב לציין שזה פרס האוסקר הראשון שלו אחרי 4 מועמדויות. בנוסף, הסרט ג'וקר קיבל את פרס פס הקול הטוב ביותר וניצח את הסרטים עלייתו של סקייווקר ו-1917.

לעומת זאת, ג'וקר הפסיד את הפרס בקטגוריית הסרט הטוב ביותר לטובת הסרט הדרום-קוריאני פרזיטים, שגם ניצח בקטגוריית הבמאי הטוב ביותר לצערו הרב של טוד פיליפס.

בנימה אישית יותר, התאכזבתי מכך שצעצוע של סיפור 4 זכה בפרס סרט האנימציה הטוב ביותר במקום קלאוס של נטפליקס, אבל במידה מסוימת התוצאה הזו הייתה צפויה מראש בגלל הפוליטיקה הפנימית בהוליווד, שמסתכלת על שירותי הסטרימינג למיניהם בעין צרה ולפעמים אפילו כאיום על תעשיית הקולנוע. כמו כן, צר היה לי לגלות שסקרלט ג'והנסון לא קיבלה את האוסקר בקטגוריית שחקנית המשנה הטובה ביותר על הביצוע המדהים שלה בסרט ג'וג'ו ראביט. לפחות במאי הסרט, טאיקה וואטיטי, יכול להתנחם עם הפרס על התסריט המעובד הטוב ביותר.

אגב, האירי יצא הלילה עם ידיים ריקות. בפרצוף שלך, סקורסזה!

תגובות

במאמר זה

נגישות