דיסני+ במדיניות חדשה? סרטים יעברו לסטרימינג אחרי 45 יום בקולנוע

שירות הסטרימינג יעזר בשני הסרטים "לשחרר את גיא" ו"שאנג-צ'י" במסגרת פיילוט להעברה מהירה של סרטים מהקולנוע אל דיסני+

דיסני+

הקורונה הולכת ומתרחקת מאיתנו מצד אחד ושגרת החיים הנורמלית מתקרבת אלינו מצד שני, כולל פתיחתם מחדש של בתי הקולנוע בארץ ובעולם. לדיסני יש כבר תכניות לקיץ הקרוב, כולל הכרזה אחת מפתיעה ומעניינת: סרטים מסויימים שלה יעברו מבתי הקולנוע אל שירות הסטרימינג דיסני+ אחרי 45 יום בלבד על המסך הגדול, ללא תשלום נוסף.

שתי הסנוניות הראשונות שיהיו החלוצות של המדיניות החדשה הזו הן הסרטים לשחרר את גיא עם ראיין ריינולדס (דדפול) ושאנג-צ'י ואגדת עשר הטבעות של מארוול, שאמור להיות חלק מהשלב הבא ביקום הסינמטי של ענקית הקומיקס. סביר להניח שהנחת העבודה היא ששני הסרטים הללו ימצו את הפוטנציאל שלהם בקולנוע בתום תקופה זו, אז ניתן להעביר אותם במהרה לסטרימינג לחיזוק ספריית התכנים של השירות.

באותה נשימה, חשוב לציין כי מדובר בפיילוט בלבד. הוא אינו תקף ללהיטים הגדולים של דיסני ומארוול לעונת הקיץ הקרובה כמו האלמנה השחורה עם סקרלט ג'והנסון או קרואלה עם אמה סטון. שני הסרטים הללו יגיעו אל בתי הקולנוע כרגיל ומי שירצה לצפות בהם בנוחות מבלי לצאת מהבית יאלץ להיפרד מ-30 דולר, כמובן בנוסף לדמי המנוי הרגילים על דיסני+.

ידיעה זו מתבססת על דיווח של האתר MobieWeb, שמבסס את דבריו על דיווח קודם של האתר Deadline.

אין ספק כי תקופת הקורונה הפכה לכר פורה עבור שירותי הסטרימינג, שנהנו מעלייה במספר המנויים בזמן שבתי הקולנוע היו סגורים לקהל. מעבר לדיסני עצמה, ככל הנראה המרוויחה הגדולה השניה של המצב הייתה HBO, שיצאה עם גרסת הסניידר קאט של ליגת הצדק והעיבוד הקולנועי האחרון של מורטל קומבט. בכל אופן, עושה רושם שטרנד ההשקות הכפולות, כלומר מצד אחד השקת סרט בבתי הקולנוע ומצד שני השקתו בשירות סטרימינג תמורת תשלום נוסף, מתחיל להתבסס כמהלך קבוע של חברות הפצת הסרטים.

תגובות

במאמר זה

נגישות