ג'ף קפלן, הפנים של Overwatch, פורש מחברת בליזארד

דמות המפתח מאחורי כל התפתחות של המשחק Overwatch, ג'ף קפלן, הודיע על פרישתו מהתפקיד במכתב פתוח אחרי 19 שנים של פעילות בחברה

ג'ף קפלן

דמות מפתח נוספת עזבה אמש את מפתחת המשחקים המפורסמת, בליזארד – ג'ף קפלן, האיש שעומד מאחורי המשחק Overwatch והיה הפנים המוכרות לשחקנים בכל סרטון וכל עדכון, עוזב את תפקידו ואת החברה לאחר 19 שנים של פעילות.

דבר הפרישה פורסם בבלוג הרשמי של בליזארד. בחלקו הראשון של הפוסט מציג המחליף שלו, אהרון קלר (Aaron Keller), את חזונו להמשך הדרך של המותג Overwatch, אך בסופו מופיע מכתב פרידה פתוח של ג'ף קפלן לאור סיום תפקידו:

אני עוזב את Blizzard Entertainment אחרי 19 שנים מדהימות.

זה היה כבוד של פעם בחיים לקבל הזדמנות ליצור עולמות וגיבורים לקהל מלא תשוקה. אני רוצה להביע את הערכתי העמוקה לכולם בבליזארד שתמכו במשחקים שלנו, בצוותים ובשחקנים. אבל אני רוצה להודות במיוחד לצוות המפתחים הנפלא שחלק איתי את מסע היצירה.

אף פעם אל תקבלו את העולם כפי שהוא נראה. תמיד תעזו כדי לראות מה יכול להיות. אני מקווה שתעשו אותו דבר.

שתי נקודות מעניינות שחשוב לציין הן שהפרישה נעשתה בעוד הפיתוח של משחק ההמשך, Overwatch 2, עדיין נמצא בעיצומו; ושנכון לרגע כתיבת שורות אלה עוד לא ידוע לאן מועדות פניו של קפלן, על אף שסביר שבמוקדם או במאוחר נקבל עדכון בנושא.

קשה להתעלם משרשרת הפרישות של אנשי מפתח בבליזארד בתקופה האחרונה. הפרישה הקודמת הייתה לפני קצת יותר משבועיים כאשר עומר גונזלס (Omar Gonzales), האיש שעומד מאחורי הפרויקט של World of Warcraft Classic, פרש מתפקידו בשקט יחסי. מה שמעניין במקרה הספציפי הזה הוא שלפי מקורות מסוימים, גונזלס קיבל משרה ב-Dreamhaven, סטודיו המשחקים החדש יחסית של מייק מורהיים, לשעבר מייסד ומנכ"ל בליזארד עד שהחברה נרכשה על ידי Activision והפכה לחברת-בת שלה.

האם סופה של בליזארד כפי שאנו מכירים אותה הולך ומתקרב? נחיה ונראה.

תגובות

במאמר זה

נגישות