יצירות אומנות גיקיות מעוררות השראה ששווה להכיר

איך עם מספיק דמיון כל חפץ יכול להיות חללית, וכיצד הופכים את תולדות האומנות לנושא מעניין? אוסף יצירות אומנות גיקיות מגניבות במיוחד

יצירות אומנות גיקיות

"הצייר מצייר לא מה שהוא רואה כי אם מה שהוא מרגיש, מה שהוא אומר לעצמו שראה", אמר פעם האמן הידוע של המאה הקודמת, פבלו פיקאסו. קשה לדעת מה עבר בנפשו של אמן כאשר הוא שוקד על יצירתו ואפשר לדון בזה בתור צופים מהצד במשך שעות, ימים ואפילו שנים. אבל במקום להתפלסף ולהכביר במלים גדולות, בואו ניגש ישר לעניין עבורו התכנסנו: יצירות אומנות גיקיות. כי כמו שאומרים, תמונה אחת שווה אלף מלים.

חלליות או לא להיות

Eric Geusz מסן פרנסיסקו, הידוע ברשת תחת הכינוי Space Goose, הוא מהנדס תוכנה ואמן, שמעיד על עצמו כי תמיד אהב לעצב דברים עוד מילדות. או כך לפחות לפי הפרופיל שלו ב-Artstation. בכל אופן, עושה רושם שיש לו אהבה עזה לחלליות – רוב ציוריו מבוססים על חפצים רנדומליים שעוצבו מחדש כחלליות עתידניות, החל מציוד אלקטרוני כמו השלט של האקס בוקס ועד לחפצים פשוטים כמו שמפו או כף גלידה.

מי צריך בכלל קוספליי?

קוספליי זו דרך נפלאה לתת רוח חיים לפאנדומים האהובים עלינו, אבל בעזרת יד מוכשרת מספיק ניתן לייצר יצירות אומנות שלוקחות את העניין לכיוונים אחרים ומפתיעים. אמן בשם Mohamed Halawany בחר לעשות פרויקט בו כל פעם דמות בדיונית אחת מקבלת גוף מציאותי יותר, גם אם זה לא מדוייק כמו במקור. בתמונה למטה: ת'אנוס בתור "איש השנה" של מגזין טיים. בכל זאת, הצליח למחוק חצי מאוכלוסיית העולם בהקשת אצבע.

תולדות האומנות, גרסת הגיק

מה שמאגד יחד את כל היצירות הבאות אינו אמן אחד אלא נושא משותף: גרסאות גיקיות של יצירות אומנות היסטוריות. תהיתם פעם איך יראה הציור המפורסם הצעקה בגרסת ריק ומורטי? או אולי הציור החירות מובילה את העם אבל עם דמויות של Overwatch בחזית? לאוסף המלא של 19 יצירות אומנות מבריקות כאלה לחצו כאן.

יצירות אומנות גיקיות הצעקה ריק ומורטי
Photo: Metaweb / GNU Free Documentation License, made by Lothlenan

קרוסאוברים מיותרים… או שלא?

אחרי שצללנו מקודם אל תולדות האומנות, בואו נסיים עם משהו קליל יותר: אמנית בשם Briana Cherrygarcia מציירת המון יצירות שקשורות לעולמות של דיסני ומארוול. חלק גדול מהיצירות שלה עוסק בענייני קרוסאוברים. בין אם הם מיותרים ובין אם לא זה כבר נתון לשיפוטכם.

יצירות אומנות גיקיות לוקי קרוסאובר
Image by Brianna Cherrygarcia, DeviantArt

מכירים עוד יצירות אומנות גיקיות ששווה להכיר? שתפו אותנו בתגובות כאן למטה או בעמוד הפייסבוק של גיקלואיד.

תגובות

במאמר זה

נגישות