Outriders – הרעיונות טובים, הביצוע שלהם פחות

גיל גוטקין קיווה שהמשחק Outriders יצליח לחבר אותו סוף-סוף לז'אנר ה-Looter Shooter מרובה המשתתפים, אבל מתברר שהדרך לשם עוד רחוקה

outriders

את הביקורת הזו אולי כדאי להתחיל בסוג של גילוי נאות. אני לא חובב גדול של משחקים מז'אנר ה-Looter-Shooter מרובי המשתתפים. כדי באמת להנות ממשחק אני צריך בו סיפור, מטרות מוגדרות עם התחלה, אמצע וסוף מוגדרים ולא כאלה שנמשכים עד אין סוף. לכן, Outriders היה אמור להיות המשחק שאולי סוך סוף יצליח לגרום לז'אנר הזה להתחבב עלי.

Outriders הוא משחק שמרגיש כמו המון משחקים אחרים בז'אנר הזה, אבל מבטיח לשנות הרבה מהדברים שמעצבנים לא מעט שחקנים בז'אנר. אין סיפור? Outriders מבטיח סיפור מושקע, עם התפתחות עלילתית והצבת מטרות וסיבות לקרבות. Micro-transactions? המשחק מוותר על כל אלה מראש, ואין בו נשקים או שדרוגים שדורשים תשלום נוסף או צ'יטים שיעזרו לך להתקדם או להתחזק תמורת כסף.

המון הבטחות, ובאמת זו שמבטלת את כל התשלומים הנוספים מקוימת, אבל הסיפור… אוי, הסיפור. הוא מבוצע פה כל כך גרוע, משוחק בכל כך הרבה חוסר כישרון ומבוים בכל כך הרבה שעמום וחוסר עניין, שכמעט הרגשתי שאולי היה עדיף בלעדיו, כמו בשאר המשחקים בז'אנר. אלא אם אתם מחבבים סרטי מדע בדיוני זולים שלוקחים את עצמם הרבה יותר מדי ברצינות. הרעיון הכללי של הסיפור דווקא מעניין, אם כי קצת גנרי. בני האדם נאלצים לעזוב את כדור הארץ אחרי שהרסו את כל המשאבים שלו באופן סופי, מאכלסים כוכב חדש בשם Enoch ושם מגלים כל מיני אנומליות מוזרות. כמובן שגם מתפתחים מאבקי כוח בין גופים שונים באוכלוסייה, ואנחנו משחקים את ה-Outriders, הלוחמים שיוצאים ראשונים לחקור את השטח החדש. רעיונות לא רעים, אבל כאמור, הם מבוצעים בצורה השטחית והגרועה ביותר שיש, כאילו הכריחו את כולם לספר סיפור שממש לא היה להם כוח אליו.

אז אם נקודת המשיכה השונה העיקרית של המשחק לא כזו מעניינת, איך הוא בתור Looter shooter רגיל? ובכן, גם כאן, המשחק מתאפיין בגנריות כמעט בכל המאפיינים שלו. הגרפיקה? סבירה ולא יותר. אין בה שום דבר נוראי, אבל היא פשוט רק עושה את העבודה. שום דבר לא יגרום לכם להגיד וואו, או ייצור עניין מיוחד. כך גם המוזיקה. סבירה, עושה את העבודה, ולא יותר.

המשחקיות עצמה דווקא די כיפית, עם נשקים שמרגישים טוב ביד, ודי כיף להשתמש בהם ולהילחם. כמעט כל אחד יכול להוציא מהמשחק כמה וכמה שעות לא רעות של הנאה, אבל כמו בכל שאר האספקטים שלו, גם כאן הכל עובד כמו שצריך, אבל לא מנסה להתבלט או לנסות משהו חדש או מיוחד.

נקודה אחת כיפית במיוחד ששווה להתמקד עליה היא כוחות העל שיש לדמויות השונות שאפשר לשחק במשחק, כל אחת מייצגת Class די מוכר לשחקנים ותיקים של הז'אנר. הכוחות המיוחדים האלה לא רק כיפיים לשימוש ויגרמו לכם להרגיש כמו סוג של גיבורי על עם כוחות מיוחדים שגורמים הרבה נזק לאויבים, הם גם נראים טוב, עם אפקטים כיפיים שלא נמאסים גם אחרי המון קרבות.

גם השלל במשחק, אחד המרכיבים הכי חשובים במשחקים מהסוג הזה, הוא כיפי למדי, למרות שגם הוא לא מחדש הרבה. המשחק יספק לכם המון נשקים ושריונות שאפשר להשתמש בהם, והוא גם כולל מערכת לשדרוג, הרכבה ופירוק שלהם, שמצליחה להיות ממכרת בזכות המגוון הגדול של האופציות שהיא מציעה.

אז Outriders היה אמור להיות המשחק שסוף סוף ימשוך אל הז'אנר הזה את כל מי שלא התחברו אליו, אבל בסופו של דבר מדובר בעוד משחק אחד מיני רבים שלא עושה הרבה דברים מיוחדים או מחדש. אם אתם מכורים למשחקים מהסוג הזה, ורק מחפשים משחק חדש להתמכר אליו, יש סיכוי טוב שהוא יתחיל לעניין אתכם, אבל אם אתם מחפשים משחק שיגלה עבורכם ז'אנר שלא הצלחתם להתחבר אליו לפני כן, רוב הסיכויים שהוא לא יצליח לעשות את זה.

תגובות

במאמר זה

נגישות