המשחק Elden Ring הוא מסע קסום ואכזרי לחובבי הז'אנר

מושיק קלינמן יצא למסע בעולם הפנטזיה של Elden Ring, משחק תפקידים בסגנון Dark Souls, וחזר משם עם חוויות והמלצות.

Elden RIng

אחרי שקיבל פרסים פעם אחר פעם בקטגוריית "המשחק המצופה ביותר", הצלחתי להניח את ידי על משחק התפקידים המבטיח ביותר של השנה – Elden Ring. במשחק Elden Ring, שפותח על-ידי חברת FromSoftware Inc, השחקנים נכנסים לנעליו של "מוכתם", סוג של אדם מנודה, בשאיפה להגשים נבואה שתאחד מחדש את הElden Ring הוא משחק אקשן תפקידים בגוף שלישי מסדרת משחקי ה-SOULS המציע חוויה של עולם פתוח, סגנונות לחימה מגוונים, כלי נשק עתיקים, כשפים וקסמים. המשחק פותח על ידי FromSoftware שפיתחה גם את הכותרים המצליחים דארק סולס, בלאדבורן וסקירו.

צפו בביקורת הוידאו המצורפת מטה.

מסדר הזהב נחרב וכעת שולטים עליו חמישה לורדים של אלדן, אלים למחצה המחזיקים יחדיו ברסיסים של טבעת האלדן ובכוחותיה האפלים.

האגדה מספרת כי המוכתמים והמנודים מהממלכה, עוד ישובו יום אחד כדי לקבל בחזרה את הטבעת, וימלאו את נבואתה.

במשחק תגלמו מוכתם היוצא למסע שבין העולמות במטרה להשיב את הרונות בעלות העוצמה לבנות מחדש את טבעת האלדן, שתחזיר עטרה לישנה.

תרגישו בבית בשדה הקרב

מערכת הקרבות ב-Elden Ring מזכירה מאוד משחקי Souls אחרים, וכוללת לחימה אסטרטגית, אחד אל אחד, תוך שימוש בכישורים מיוחדים, קסמים, הגנה, חסימה והתחמקות בזמן. עם הזמן תלמדו כיצד לנצל את נקודות התורפה של האויבים, תוך שימוש בכישורים שרכשתם לצד אסטרטגיה נכונה.

ברגעים הראשונים של המשחק נראה כי הנשמות האפלות משמשות בסה"כ בתור טקסטורות רקע של שלדים ודרקונים, אך יגיע הזמן שבו תוכלו לחבר את כל הנקודות החסרות ולראות את התמונה המלאה שתעשה לכם קצת סדר בבלגן.

במשחק Elden Ring תוכלו לבחור בין עשר דמויות שונות שלהם יתרונות וחסרונות. חלקם מתמחים בנזק פיזי, חלקם טובים יותר בהגנה ובהתגנבות, ואחרים שולטים בכוחות קסם. בכל מקרה, אם אתם רק מתחילים לא הייתי ממליץ לכם להתחיל עם הדמות דה רץ' The Wretch, אלא אם אתם מחפשים אתגר אמיתי.

כל סוף הוא גם התחלה

בכל מוות, יש מידה מסוימת של תסכול, שכן תצטרכו להתחיל הכול מהתחלה. אך אל דאגה, המשחק לא יעצור מלכת, ותמשיכו להתקדם גם אם בהתחלה הפרטים הקטנים עוד לא ממש ברורים.

בניגוד למשחקי הSouls האחרים מבית From Software, שם משתמשים בעץ הכישורים כדי לחזק את הדמות וללמוד מיומנויות חדשות, בElden Ring הדברים יעבדו קצת אחרת. 

יהיה עליכם לצאת ולחקור מקומות חדשים שיחשפו בפניכם סודות עתיקים, שיעזרו לכם להתקדם ולהשתפר במשחק, תוך שימוש בכלי נשק, קסמים, מגנים שמסיטים קסם בחזרה לאויבים או חרב שמעיפה קליע הרחק מכם.

יש משהו קסום בElden Ring שפשוט אי אפשר להתעלם ממנו. המסע לאורך המפה יחשוף בפניכם מערות, נהרות ואגמים, יצורים מכושפים ומבנים עתיקים שבהם תוכלו לגלות סודות ואוצרות שיעזרו לכם להתקדם במשחק.

מחשבים מסלול מחדש, שוב ושוב

אם קיוויתם ל-Waze במשחק, צר לי לבשר לכם אך לא תמצאו אותו כאן. המפה פשוט לא תציג לכם שום סימן או רמז למה שעשוי לבוא. לשם כך תצטרכו לחקור את העולם ופשוט לגלות בעצמכם את כל הפרטים הקטנים. בניגוד ל-Dark Souls, המשחק Elden Ring מציע עולם פתוח שבו תוכלו ללכת לאן שרק תרצו ללא גבולות. 

המשחק אומנם מגלה מידה מסוימת של סלחנות כלפי השחקנים, אך אין זה אומר שתסיימו אותו בקלות. לא רק שתצטרכו להתמודד עם האתגרים שיביאו איתם האויבים והבוסים, אלא גם למצוא את דרככם במשחק ולגשש באפלה ברגעים שבהם שום דבר לא ברור ולא ידוע. יהיה עליכם לרכוש כישורים ומיומנויות כדי להתמודד עם האויבים. זמן התגובה, ותזמון המהלכים יהוו מפתח להצלחה שלכם במשחק.

Elden Ring – סיכום המסע

Elden Ring הוא משחק קסום ועשיר בתוכן, אתגרים וסודות שתוכלו לגלות, לצד רגעים מאתגרים המלווים בתסכול וכאב בניסיון להביס אויבים ובוסים מאתגרים במיוחד.

אין ספק כי מדובר במשחק קשה במיוחד שנחשב לאחד המאתגרים בסדרת משחקי ה-Souls של FromSoftware. המשחק אינו מתאים לכולם, במיוחד אם אתם מחפשים את הפתרון המהיר לנצח את המשחק ולא מסוגלים להסתכל ישירות למוות בעיניים, שוב ושוב ושוב.

אך אם האתגר קורא לכם ויש לכם את כל הזמן והכישורים הנדרשים לשחקני Souls, Elden Ring הוא ללא ספק המשחק בשבילכם.

תגובות

במאמר זה

נגישות