אקטיוויז'ן-בליזארד חוטפת תביעת ענק על הטרדה מינית

חברת המשחקים אקטיוויז'ן-בליזארד נתבעת על ידי מדינת קליפורניה על סעיפים של הטרדה מינית, הפלייה בשכר והתעמרות נגד נשים אחרי חקירה של שנתיים

אקטיוויז'ן-בליזארד

איך נפלו גיבורים: הסטודיו שהיה פעם דוגמה ומופת בתעשיית הגיימינג כולה, אקטיוויז'ן-בליזארד, ממשיך להתדרדר לשפל חדש כאשר הפעם מדובר בצרה אמיתית בדמות תביעת הסטודיו על תרבות של הטרדה מינית כלפי נשים.

על פי פרסומים בכלי תקשורת גדולים ברחבי העולם, דוגמת The Guardian, חברת אקטיוויז'ן-בליזארד נתבעה על ידי לא פחות ממדינת קליפורניה בכבודה ובעצמה על סעיפים של הטרדה מינית כלפי עובדות החברה, הפלייה נגדן בתנאי שכר והתעמרות מתמשכת.

כתב התביעה מבוסס על חקירה של הרשויות בקליפורניה שנערכה במשך כשנתיים, במהלכה החוקרים גילו במסדרונות החברה למה שהוגדר על ידם "תרבות של נערי קולג'" (Frat Boys Culture). הפרסומים מפרטים שעובדי החברה היו לכאורה שותים אלכוהול, משתכרים ומטרידים מינית את עובדות החברה. התביעה מתבססת על עדויות רבות של עובדות החברה, המהוות כ-20 אחוזים ממנה.

בעקבות הפרסום של כתב התביעה בכלי התקשורת, עובדות לשעבר של אקטיוויז'ן-בליזארד החלו לחשוף את סיפוריהן. סטפני קרוטסיק (Stephanie Ktursick), מפיקה שפרשה מהחברה שנה שעברה, חשפה בטוויטר את מכתב ההתפטרות שלה בעקבות הטרדה מינית לכאורה של עובד בכיר במחלקה שאחראית על משחק התפקידים ההמוני World of Warcraft.

ידיעות באותו נושא ממקורות אחרים כמו Indiewire הלכו רחוק יותר בפרסום המקרים המופיעים בכתב התביעה, כמו התעמרות בעובדת על ידי הפצה של תמונות איבר מינה בין עובדי החברה עד כדי ששלחה יד בנפשה, לכאורה.

כתב התביעה המדובר מתחיל להיראות כמו עוד מסמר בארון הקבורה של אקטיוויז'ן-בליזארד, אחרי שבשנים האחרונות דמויות מפתח פרשו מהחברה: ג'ף קפלן, הפנים המוכרות בכל עדכון של המשחק Overwatch, עזב את הספינה הטובעת באפריל השנה; מייק מורהיים, אחד מהמייסדים של בליזארד לפני הרכישה על ידי אקטיוויז'ן, עזב גם הוא ב-2019.

תגובות

במאמר זה

נגישות