מייק מורהיים, מייסד בליזארד, יעזוב באפריל הקרוב

מייסד ונשיא חברת בליזארד לשעבר, מייק מורהיים, יסיים את תפקידו באופן רשמי עוד פחות משלושה חודשים. עוד לא ידוע מה תכניותיו ליום שאחרי

מייק מורהיים, נשיא בליזארד לשעבר

סופו של עידן בתעשיית המשחקים? מייק מורהיים, אחד משלושת המייסדים של חברת המשחקים המפורסמת בליזארד, יעזוב סופית את החברה בתאריך 7 באפריל.

על פי דיווח באתר Dot Esport, מייק מורהיים כבר פרש מתפקיד נשיא החברה בחודש אוקטובר האחרון אך נשאר בינתיים בחברה על תקן תפקיד של "יועץ אסטרטגי" בעקבות הסכם אליו הגיע מול Activision, חברת-האם שרכשה את בליזארד בשנת 2007 והתמזגה עמה. מי שמכהן כיום בתפקיד נשיא בליזארד במקום מורהיים הוא ג'יי אלן בראק (J. Allen Brack), לשעבר מפיק של משחק התפקידים ההמוני והמקוון World of Warcraft.

במקור, חברת בליזארד הוקמה בשנת 1991 תחת השם Silicon & Synapse על ידי שלושה מייסדים – אלן אדהם, מייק מורהיים ופרנק פירס. שלוש שנים מאוחר יותר שם החברה הוחלף ל-Blizzard Entertaiment, ותחת שם זה היא המשיכה להפיץ את משחקיה מאז. לאורך שנות פעילותה יצרה החברה מספר כותרים בולטים שנשארו איתנו עד עצם היום הזה והפכו לתופעה חוצת-יבשות בתעשיית המשחקים דוגמת דיאבלוסטארקראפט ועוד.

מייק מורהיים הוא יהודי-אמריקאי במוצאו וביקר בארץ בשנת 2011. הוא הרצה במסגרת אירוע של יוסי ורדי על הסיפור האישי שלו בתחום הגיימינג וכיצד החל את דרכו.

נכון לרגע כתיבת שורות אלה עוד לא ידוע מה התכניות של מייק מורהיים לאחר פרישתו, אך סביר להניח שהוא לא מתכוון לצאת לפנסיה. בכל אופן, אין ספק כי כל חברת משחקים שתצליח לגייס אותו לשורותיה תרוויח ממהלך זה ובגדול.

 

תגובות

במאמר זה

נגישות