סדרת משחקי Mass Effect הוקפאה עד להודעה חדשה

חברת ההפצה EA הקפיאה את סדרת משחקי התפקידים המד"בית Mass Effect בעקבות הביקורות הקשות נגד הפרק האחרון שהושק לאחרונה, Andromeda

מחיר הכישלון? חברת הפצת המשחקים EA הכריזה כי סדרת משחקי התפקידים המפורסמת, Mass Effect, תוקפא עד הודעה חדשה. הסיבה לכך, ככל הנראה, היא הביקורות השליליות הרבות שהוטחו בפרק האחרון שהושק בחודש מרץ, Mass Effect: Andromeda.

הידיעה מתבססת על מקורות שדיברו עם האתר Kotaku. לדברי אותם מקורות, לא רק שסדרת המשחקים המדוברת הוקפאה, אלא גם הסטודיו של BioWare במונטריאול, שבו הופק המשחק, "הורד בדרגה" ומעתה ישמש כסטודיו תמיכה בלבד. חלק גדול מהעובדים יועברו אל EA Motive, סטודיו של EA שגם הוא שוכן במונטריאול, כדי לעבוד על Star Wars Battlefront 2.

יש לציין שאולי מוקדם מדי להספיד את Mass Effect מאחר וההחלטה עשויה להשתנות בעתיד, אך ההשלכות המיידיות של המהלך הן שככל הנראה לא נראה בזמן הקרוב תוכן נוסף בתשלום או המשך של הסיפור.

ראש הסטודיו של Bioware במונטריאול אישר כי אכן חלק מעובדיו יעברו אל EA Motive, אך לא התייחס להשלכות העתידיות של המהלך על Mass Effect. בנוסף, נכון לרגע כתיבת שורות אלה עוד לא התקבלה שום תגובה רשמית של EA בנושא.

חלק גדול מהכישלון של Mass Effect: Andromeda נובע מהבאגים האיומים באנימציה של המשחק, מה שנתן לשחקנים ולמבקרים תחושה קשה של מוצר חצי אפוי ושל חוסר רצינות כלפיהם. אמנם רוב הבאגים תוקנו לאחר ההשקה, אך הנזק כבר נעשה: במקומות מסויימים, למשל אנגליה, המשחק מכר פחות עותקים מכל קודמיו בסדרה. כנסו לביקורת שלנו כדי להבין מה עוד הצליח כל כך לעצבן אותנו במשחק הזה.

תגובות

במאמר זה

נגישות