Warcraft 3 Reforged – הרשת שונאת, אך האם בצדק?

על אף הזעם הרב ברשת סביב החידוש, Warcraft 3 Reforged הוא עדיין משחק אסטרטגיה קלאסי שאפשר ליהנות ממנו אם שמים את הבעיות בצד

WARCRAFT 3 REFORGED

אי אפשר להתחיל ביקורת על משחק כמו Warcraft 3 Reforged בלי להתייחס לבלאגן העצום שמתרחש סביבו ברשת.

בליזארד, החברה שפיתחה את המשחק, הספיקה בחודשים האחרונים ליצור סביבה אווירה ודעת קהל מסובכים אחרי לא מעט צעדים בעיתיים מבחינת השחקנים שהיא עשתה במשחק הפופולרי שלה World of Warcraft. אבל היה נדמה ש-Warcraft 3 Reforged יהיה סיפור אחר לגמרי. הרי מדובר בחידוש למשחק אדיר שיצא לפני 18 שנה ואנשים משחקים בו עד היום, מה שכמעט ולא קורה עם אף משחק.

גם עבורי באופן אישי, מדובר במשחק שמעלה הרבה נוסטלגיה וזכרונות של שעות על גבי שעות שהעברתי מולו. איך גרסה מחודשת של משחק כל כך נהדר יכולה לא לצאת טוב? אז אם נרצה לתת איזו שורה תחתונה כבר עכשיו: אם יש לכם זכרונות נהדרים מהמשחק הזה או שאתם מחפשים משחק אסטרטגיה נוסטלגי כמו שכבר לא מייצרים היום, Warcraft 3 Reforged הוא עדיין משחק כיפי מאוד, עם עלילה נהדרת ומשחקיות ממכרת.

אבל המציאות קצת יותר מורכבת מזה, כשמתחילים לחפור פנימה. גם אם נשים בצד את כל הבעיות שעוררו את הזעם של קהילת השחקנים הנאמנה של בליזארד, כמו העובדה שמעכשיו כל תוכן ומשימות שייוצרו על ידי הקהילה הן רכוש בלעדי של בליזארד ולא של מי שיצר אותן, המשחק מגיע עם לא מעט בעיות.

לפני כשנתיים, כשבליזארד הכריזה על המשחק, היא הציגה גרסה משודרגת בטירוף שלו. הגרפיקה ייתה משופרת מאוד, ובעיקר כל קטעי העלילה, שבמשחק המקורי הוצגו בגרפיקה של המשחק עצמו עם זויות מצלמה מאוד כלליות ולא סינמטיות, הפכו להראות מודרניים יותר, לא רק בגרפיקה המשופרת אלא גם בזויות ובבימוי. והנה, המשחק יצא ובעצם נשאר כמעט כשהיה. הגרפיקה אכן מפורטת יותר והרזולוציה גבוהה יותר, אך אל תצפו לגרפיקה בת זמננו. השיפורים אמנם לא מינוריים, אבל הם גם לא הופכים את המשחק לחדש לגמרי. לעומת זאת, כל הזויות והבימוי נשארו כשהיו, מה שגורם למשחק להרגיש מיושן מאוד. מילא אם לא היו מבטיחים לנו שיפור, הרי לא מעט גרסאות חדשות של משחקים כמעט ולא מבצעות שינויים מעבר לגרפיקה, אבל ההבטחה שלא קוימה היא זו שמכעיסה את הקהילה.

בליזארד גם הבטיחו ממשק משופר כי הממשק המקורי של המשחק מיושן מאוד גם הוא, ומאז משחקי אסטרטגיה למדו כבר איך לתת לשחקן שליטה הרבה יותר טובה ונוחה על החיילים והצבא. ובכן, גם פה, במשחק הסופי כמעט ואין שינויים והממשק נשאר כשהיה, רק עם מתיחת פנים קלה. לא ברור למה היה צריך להבטיח דברים שלא קוימו, במקום פשוט לקרוא למשחק remastered, כמו הרבה אחרים, מבלי לעורר זעם.

אם אתם בכל זאת רק מחפשים לשחק ב-Warcraft 3 בגרסה קצת יותר מודרנית בלי לשקוע בייצור מפות ומצבי משחק חדשים, עדיין תוכלו לבנות עליו. המוזיקה, העלילה (שעברה שינויים קטנים כדי להתאים לקו הזמן של World of Warcraft, אבל הם כמעט ולא מורגשים) והדמויות עדיין נהדרות, בין אם אתם זוכרים אותם ובין אם זו פעם ראשונה שאתם משחקים במשחק. בימינו גם קשה כבר למצוא משחקי אסטרטגיה בזמן אמת קלאסיים שכאלה, אז בכל זאת יש לא מעט להנות ממנו פה. הציונים ברחבי האינטרנט שוחטים את המשחק, והוא בין המשחקים עם הדרוג הכי נמוך אי פעם, אבל רוב ציוני ה-0 האלה הם בעיקר נקמה נגד בליזארד, בין אם היא מוצדקת או לא. המשחק עצמו, למרות שלא עומד בהבטחות ולמרות שהוא לא באמת חידוש מלא של ממש, עדיין כיפי למשחק, אם מתעלמים מכל הרעש מסביב.

תגובות

במאמר זה

נגישות