סטים סוגרת את פרוייקט Steam Greenlight לטובת מערכת חדשה

החנות הוירטואלית תחליף את המערכת הקיימת במערכת חדשה בשם Steam Direct. ההבדל המרכזי ביניהן יהיה הסרת הדרישה שהקהילה תצביע למשחק כדי שיופץ

חנות המשחקים המפורסמת, סטים, הכריזה במהלך סוף השבוע האחרון כי היא עתידה לסגור את פרוייקט Steam Greenlight, שהעניק הזדמנות למפתחים עצמאיים לשלב את המשחקים שלהם בחנות, לטובת מערכת חדשה.

בהודעה הרשמית שפרסמה סטים, הסבירה החנות כי על אף ש-Steam Greenlight היוותה אבן דרך משמעותית במעבר מחנות וירטואלית בלבד לגוף הפצה, מערכת זו עדיין נתקלה בבעיות. אחת מאותן בעיות היא שהתהליך בו המשחקים מאושרים להפצה אינו יעיל מספיק. להזכירכם, כדי שמשחק אינדי יופץ דרך המערכת הוא צריך לקבל מספיק הצבעות מצד הקהילה, מה שכנראה סיבך והאריך את התהליך כולו.

המערכת החדשה שתחליף את Steam Greenlight נקראת Steam Direct והיא תיכנס לפעולה החל מעונת האביב הקרובה. לא ידוע בדיוק איך התהליך החדש להגשת משחקים יערך, אבל בהודעה נאמר שמפתחים שירצו להפיץ את משחקיהם יצטרכו לעבור בירוקרטיה "בדומה לתהליך פתיחת חשבון בנק". בנוסף, על כל משחק שיוגש להפצה בחנות יצטרכו המפתחים לשלם מכיסם, אך נכון לרגע כתיבת שורות אלה לא ידוע באיזה סכום מדובר. הערכה גסה מאוד מדברת על סכום שנע בין 100 ל-5,000 דולר, אבל מומלץ לקחת את המידע הזה בעירבון מוגבל.

על אף שסטים מחליפה את Steam Greenlight, בשורה התחתונה היא מרוצה מההישגים שמערכת זו הגיעה אליהם. לדוגמה, בהודעה נמסר שמעל ל-100 משחקים שהוגשו דרך מערכת זו הכניסו כמיליון דולר כל אחד.

בכל אופן, עושה רושם שאלמנט ההצבעה על משחקים יבוטל על מנת להפוך את התהליך כולו למהיר יותר. צעד זה מעלה את השאלה המתבקשת, האם עכשיו כל אחד יוכל להכניס לחנות את המשחק שלו גם אם אין לקהילה עניין בו תמורת סכום הכסף הנכון? ואיך המהלך ישפיע על מפתחי האינדי? את התשובות לכך כנראה נדע באביב.

תגובות

במאמר זה

נגישות