שר הטבעות עונה 1 – מומחה מטעם ההפקה חושף פרטים חדשים

בין הפרטים שנחשפו על שר הטבעות עונה 1 - מספר הפרקים של העונה הפותחת ומה מותר ואסור להפקה של אמזון לשנות ביצירת הפנטזיה של טולקין

שר הטבעות עונה 1

טום שיפלי, אותו אמזון שכרה על תקן מומחה להיסטוריה של עולם הפנטזיה אותו יצר טולקין, חושף פרטים חדשים על שר הטבעות עונה 1.

ראשית כל, על פי המידע שחשף טום שיפלי ופורסם באתר Indie Wire ניתן ללמוד שר הטבעות עונה 1 תהיה באורך של לא פחות מ-20 פרקים, מה שמבטיח שעות רבות של צפיית בינג' כבר מהרגע הראשון כאשר הסדרה תהיה זמינה.

פרט מעניין נוסף הוא שהמשפחה של טולקין הטילה וטו מוחלט על כל התעסקות ישירה בציר הזמן שהוצג כבר בקולנוע. המשמעות היא שלא נראה במסגרת הסדרה עיבודים מחדש למסע של אחוות הטבעת או לההוביט מאחר ופיטר ג'קסון כבר כיסה את מאורעות אלה. מצד שני, ההפקה כן רשאית להוסיף ולשנות דברים בתקופה שנקראת "העידן השני" בה הסדרה תתמקד בתנאי שציר האירועים המרכזי לא ישתנה.

באופן טבעי, השאלה המתבקשת היא אז מה כן אפשר לשנות? טום שיפלי ענה על שאלה זו:

"בעיזבון של טולקין מתעקשים שהצורה הכללית של 'העידן השני' לא תשתנה – סאורון פולש לאריאדור, נהדף וחוזר להשחית את הנומנוריאנים. מהלך ההיסטוריה חייב להישמר. אבל אפשר להוסיף דמויות חדשות ולשאול שאלות כמו מה סאורון עשה בין-לבין? מה הוא עשה אחרי שמורגות' הובס? תיאורטית, אמזון יכולה להמציא תשובות לשאלות אלה מאחר וטולקין לא התייחס אליהן כל עוד הן אינן סותרות את מה שטולקין כן כתב".

על פי פרסומים קודמים בנושא, הליהוקים לסדרה כבר החלו והשחקנית מרקל קבנה הוכרזה בתור הליהוק הראשון שלה לתפקיד שנכון לשורות אלה עוד אינו ידוע לציבור. אפשר לצפות להכרזות על ליהוקים נוספים בחודשים הקרובים.

ההפקה של שר הטבעות עונה 1 תחל במהלך השנה הבאה, מה שככל הנראה אומר שאת התוצאות נקבל לא לפני שנת 2021.

תגובות

במאמר זה

נגישות