E3 2018 – סיכום התערוכה והטריילרים הטובים ביותר

תערוכת המשחקים הגדולה של השנה הגיעה לסיומה ואנחנו כאן כדי לסכם לכם את כל הדברים המעניינים שקרו בה ולספר מי היו המשחקים הכי שווים שהוצגו בה

אין תקופה מרגשת יותר בשנה לגיימר המצוי מאשר הימים של תערות E3 השנתית. זו התערוכה בה נחשפים משחקים חדשים, הרכזות מעניינות ומדי כמה שנים גם מוצגות בה הקונסולות החדשות. התערוכה של השנה אמנם לא כללה הכרזות חומרה יוצאות דופן, אבל לא מעט משחקים מעניינים הוכרזו בה, או הוצגו בצורה עמוקה יותר מזו שהם הוצגו בה עד עכשיו. כמות החדשות שזורמות מהתערוכה היא כמעט לא הגיונית, אז אספנו עבורם את החדשות המעניינות ביותר.

מיקרוסופט סוף סוף הבינו שמשחקים זה העיקר

אחרי כמה שנים בהם הם התמקדו ביכולות המולטימדיה של מערכת ה-Xbox One שלהם, בכוח העיבוד שלה, ובשאר ירקות שקצת פחות עניינו את רוב הגיימרים, ועזרו לסוני להפוך לחברה שבניגוד למייקרוסופט, מתמקדת במשחקים עצמם. השנה מייקרוסופט סוף סוף הבינו מה חשוב, והציגו במסיבת העיתונאים שלהם לא פחות מ-50 משחקים שונים, על פי דבריהם. נכון שחלק גדול מהם הם משחקים שכבר פגשנו, או כאלה שהם לא יותר מקונספט כמו למשל משחק חדש בסדרת HALO, שאפילו לא ברור אם יצא לדור הנוכחי של הקונסולות, אבל ניכר שהם הבינו, כנראה באיחור, שכדי למכור עוד קונסולות כדי להתמקד יותר במשחקים אקסלוסיביים ופחות בכל מה שמסביב.

Square Enix ממשיכים לא להבין מה הקהל שלהם רוצה

כשחברת Square Enix הודיעה שהשנה גם להם תהיה מסיבת עיתונאים, לכמה רגעים היה נדמה שאולי סוף סוף הם יכריזו על משחקים מעניינים באמת, ידווחו לנו סוף סוף איפה עומד החידוש שלא מגיע לפיינל פנטזי 7 ואולי אפילו יכריזו סוף סוף על פיינל פנטזי 16. במקום זה קיבלנו עוד תוספות למשחק ה-14 בסדרה, עוד כמה משחקים לא ממש מעניינים וסרטון של קינגדום הארטס 3, שהרגיש כמו שאריות מהסרטונים שמייקרוסופט וסוני הציגו במסיבות העיתונאים שלן. מה קורה עם Square? איך החברה שפעם כל מעריצי משחקי התפקידים היו זוכים ל-2-3 משחקים שווים שלהם בשנה הפכה לזו שהמשחקים שלה יוצאים לשוק יותר מעשור אחרי שהוכרזו ומצליחים באופן קבוע לאכזב את הקהל? העובדה שעוד שנה עברה ואנחנו לא שומעים כלום על החידוש של FF7 היא באמת כבר סוג של בדיחה לא מצחיקה, ונראה שהמשחק הזה כבר לא יצא לעולם.

EA יורדים לאט לאט מעניין ה-Loot Boxes

הם אף פעם לא היו חביבי הגיימרים, אבל בשנתיים האחרונות היה נדמה ש-EA הכריזו מלחמה נגד הגרעין הקשה של הגיימרים, והעדיפו להתרכז בהכנסות הכספיות שקהל השחקנים המזדמנים, שמוכנים לשלם עוד ועוד כסף כדי לקצר את הדרך והמאמץ במשחקים, סיפק להם. קשה להגיד אם מדובר בהתעשתות עצמאית או בפחד מיותר ויותר מחוקקים ברחבי העולם שיוצאים נגד תיבות האוצר בכסף שלא ממש ברור מה הן מכילות, אבל EA הדגישו השנה כמה פעמים שמשחקים מסוימים, כמו למשל Anthem, לא יכללו דרכים לקצר תהליכים בכסף. גם חברת ROCKSTAR כנראה נבהלה כמוהם והודיע ש- red dead redemption 2 המצופה כל כך לא יכלול קיצורי דרך סוחטי ארנקים שכאלה. סוף עידן הלוט בוקס? עוד לא לגמרי, אבל נראה שאנחנו מתקרבים לשם.

סוני ממשיכים להשאיר לכולם אבק

מסיבת העיתונאים של סוני אמנם לא הציגה המון משחקים, ואם נודה על האמת היא גם לא היתה לגמרי מושלמת, עם כמה רגעי מעבר מוזרים מאוד, אבל כל המשחקים שהוצגו בה נראו מעניינים בטירוף, כשבראשם עומד The last Of Us 2, אבל לא הרחק מאחור נמצאים גם ספיידרמן, Death stranding שבכל טריילר נראה מסתורי אבל מסקרן עוד יותר, Sekiro החדש של From software וגם Ghost of Tsushima הסמוראי. בכלל, נראה שסמוראים חוזרים להיות מעניינים והמון משחקים בתערוכה סבבו סביבם.

במקום לספר בהמון טקסט מי היו המשחקים שהכי הרשימו אותנו בתערוכה השנה, אספנו את הטריילרים הכי מעניינים שלהם, כדי לגשת ישר לעניין.

The Last Of Us 2

Death Stranding

Spiderman

Resident Evil 2

Cyberpunk 2077

Beyond Good And Evil 2

תגובות

במאמר זה

נגישות