סופו של מסע רגשי נוגע ללב – Before The Storm 3 [ביקורת]

האם במבט לאחור טרילוגיית Before The Storm מצליחה בכל זאת להתעלות על המשחק המקורי, Life is Strange? התשובה עשויה להפתיע אתכם

השבוע תם ונשלם המסע של Before The Storm, משחק הפריקוול של Life is Strange, עם יציאתו של הפרק השלישי והאחרון בטרילוגיה. המשחק הציג בפנינו את מערכת היחסים המתגבשת בין קלואי פרייס המתוסבכת לבין רייצ'ל אמבר הפופולרית ומתוסבכת לא פחות. אז איך אפשר לסכם את החוויה?

תצטרכו לסלוח לי, אבל הפעם הביקורת הזו תהיה קצרה באופן יחסי בהשוואה לביקורות האחרות שלי. באמת שאין הרבה מה עוד להגיד אחרי שביקרתי כבר בהרחבה את שני הפרקים הקודמים בסדרה. ביקורת זו תתייחס לפרק השלישי, שנקרא Hell is Empty; ולחוויה הכוללת של המשחק כטרילוגיה שלמה במבט לאחור.

נקודה מעניינת אחת היא התפתחות מערכת היחסים המדומיינת של קלואי עם אביה המת, שהופכת ליותר ויותר סוריאליסטית. בנקודה מסויימת היא אפילו מטשטשת לחלוטין את הקווים בין חלום למציאות. לאורך כל הטרילוגיה אהבתי מאוד את החלקים האלה מאחר והם מהווים ביטוי של הרהורי ליבה של קלואי, ואפשרות לתת לתת-מודע שלה להתבטא. בעיני אלה אחד האלמנטים החזקים של הסדרה מבחינה עלילתית.

בהשוואה לפרקים הקודמים, Hell is Empty הוא ככל הנראה הפרק הדרמטי ביותר מבין השלושה. קצב האירועים והטוויסטים העלילתיים בו מעלה הילוך, זאת לעומת שני הקודמים שהתנהלו פחות או יותר על מי מנוחות. קלואי ואמבר ימצאו את עצמן לא פעם בסכנה קיומית בפרק זה וגורלות ייחרצו פה, לטוב ולרע, על פי חלק מהבחירות שתעשו.

ואפרופו בחירות, סבורני שאני חייב התנצלות למפתחי Before The Storm. בביקורת על הפרק השני טענתי שהמפתחים לא למדו מהטעויות של Life is Strange, אבל הפרק השלישי, או ליתר דיוק סופו, הראה לי שטעיתי בהערכתי. לכן, לשם שינוי, אני לוקח את מילותיי חזרה.

מבלי להיכנס חס וחלילה לספויילרים, סרטון הסיום של Before The Storm מורכב מאוסף של אלמנטים שמתחברים יחדיו לסיקוונס אחיד. בניגוד ל-Life is Strange שזרק את כל ההחלטות שלכם לפח לטובת החלטה אחת גורלית שקובעת כיצד יראה הסוף, הפעם Before The Storm מתחשב בהחלטות שעשיתם לאורך כל הדרך. חלקים קטנים ישתנו בו אם, לדוגמה, התייחסתם מגעיל או בסלחנות כלפי דיוויד, אם קירבתם בין נייתן לבין סמנתה וכמובן שאלת המפתח – מה טיב היחסים שיצרתם בין קלואי לרייצ'ל.

לסיכום, בהסתכלות רטרואקטיבית על התמונה הגדולה יותר, Before The Storm הוא חוויה שנהנתי ממנה מאוד על אף כמה חסרונות במשחק. חבל שככל הנראה לא נזכה לחזור אל ארקדיה ביי, אלא אם אתם בין אלה שרכשתם את חבילת הדלוקס של הסדרה, שבעליה יקבלו פרק בונוס של מקס וקלואי בתקופה בה השתיים היו צעירות ותמימות בדיבובן של המדבבות מהמשחק המקורי.


Did You Geek out Today?

  • חולצה לגבר Life is Strange
  • חולצה לאישה Life is Strange
  • כרית Life is Strange

תגובות

במאמר זה

נגישות