פיקארד – תחילתו של מסע מותח ומסקרן

פטריק סטיוארט חוזר בקלות לנעליו של פיקארד ויוצא למסע חדש בין הכוכבים שני עשורים לאחר שפרש מתפקידו בתור קפטן ספינת האנטרפרייז

מסע בין כוכבים: פיקארד

ז'אן לוק פיקארד (פטריק סטיוארט) הוא ללא ספק אחת הדמויות האהובות ביותר ביקום הטלוויזיוני והקולנועי של סטאר טרק. רבים מחשיבים אותו לקפטן הטוב ביותר מבין כל הקפטנים בסדרות השונות, ועבורי מדובר בקפטן הראשון שצפיתי בו, בשנים שבה "הדור הבא" שודרה, אז כמובן שהוא גם האהוב עליי. אבל האם היינו צריכים סדרה שתמשיך את הסיפור שלו? כבר שנים שהשאלה הזו עולה לדיון, אבל נדמה ש-CBS ענו עליה עבורנו, ויצרו את הסדרה שמספרת את המשך סיפורו של פיקארד, כ-20 שנה אחרי הפעם האחרונה בה פגשנו אותו בסרט נמסיס, סרט לא פופולרי במיוחד, אבל זה שהסדרה ממשיכה באופן כמעט ישיר.

קשה לכתוב על הפרק הראשון ולהיזהר מספוילרים ענקיים, אבל אשתדל בכל זאת. הסדרה מתחילה, כאמור, כ-20 שנה אחרי עלילת נמסיס, שבה האנדרואיד דאטה הקריב את עצמו כדי להציל את חיי צוות החללית. פיקארד חי בצרפת, מגדל יין באחוזת שאטו פיקארד המשפחתית, בה כבר ביקרנו בעבר. הוא פרש מצי הכוכבים עקב נסיבות שעדיין לא לגמרי ברורות לנו, לפחות בתחילת הפרק, אבל קשורות להפיכתה של השמש של רומולוס, הכוכב של הרומולנים, לסופר נובה והשמדת הכוכב שלהם, מה שמחבר את עלילת הסדרה גם לעלילה של הסרט הראשון בחידוש הקולנועי של ג'יי ג'יי אברהמס, לפני שעלילת הסרטים הזו התפצלה לקו זמן אחר.

פיקארד חי חיי פרישה ושלווה בחווה שלו, יחד עם כלב לו הוא קרא "מספר 1", על שמו של הסגן הנאמן שלו, ועם שני עוזרים רומולנים, כשאת שנתו מטרידים חלומות על דאטה, שעם השנים הפך לחברו הטוב.

השלווה הזו מופרת כשאל חייו מתפרצת דאג', סטודנטית צעירה שהותקפה בדירתה על ידי אלמונים חמושים שניסו לקחת אותה בשבי, אבל איכשהו הפעילו בה איזה כוח נסתר שגרם לה להרוג אותם במיומנות יעילה, אבל בלי שהיא תדע איך זה קרה. אם ראיתם את אחד מסרטי ג'ייסון בורן או סרטים דומים על סוכנים רדומים, אתם בטח כבר יכולים לנחש מה קרה לה. מאז התקיפה דאג' רואה בדמיונה את פרצופו של פיקארד משום מה, ולכן הגיעה אליו בתקווה שיוכל לעזור לה להבין מה קורה לה.

כל משפט נוסף לגבי העלילה יהיה ספוילר מבאס, בעיקר כי הפרק הראשון כולל כמה וכמה הפתעות, חלקן גדולות וחלקן קטנות, שיהיה חבל מאוד להרוס אותן.

https://youtu.be/V_rML2ppdW8

אז איך הפרק? קודם כל, חשוב לציין עד כמה מצליח פטריק סטיוארט להיכנס לתפקיד בקלות. תוך כמה דקות הוא כבר לגמרי אותו פיקארד שכולנו מכירים, וקשה שלא להתלהב מהנוכחות שלו חזרה בתפקיד שהפך אותו לכל כך מפורסם. פיקארד הנוכחי הוא אדם מורכב עוד יותר, שנושא על גבו לא מעט, וכיף לראות את סטיוארט מצליח להעביר את כל מגוון הרגשות הזה.

הפרק כולו מרגיש כמו שילוב של סטאר טרק שכולנו מכירים, עם קצת יותר ברק וסטייל, שהטכנולוגיה והאפקטים של ימינו מספקים, קצת כמו בסדרת הטרק הנוכחית האחרת, דיסקברי. הפיילוט מצליח להכניס אותנו לעולם הנוכחי, לספר את הסיפור של פיקארד, לתת לנו הרגשה די ברורה של לאן הסדרה תתקדם בפרקים הבאים, וגם שותל לא מעט רמזים לגבי הפתעות לא צפויות.

למרות שהוא אינו מלא באקשן (יש אקשן, אבל מעט ממנו) הפיילוט מצליח להיות מעניין, מותח, ובעיקר מסקרן לגבי הבאות. אז האם היינו צריכים סידרה על המשך חייו של פיקארד? בינתיים, לשמחתנו, נראה שלגמרי כן.

תגובות

במאמר זה

נגישות