סוניק הקיפוד רושם הישג בקופות, אך פחות בביקורות

אמנם סרט הלייב אקשן של סוניק הקיפוד רושם לעצמו הישג מכובד עם יציאתו אל האקרנים, אבל מבקרי הקולנוע והקהל חלוקים ביניהם בביקורות

סוניק הקיפוד לייב אקשן

אם אתם אוהבים את הסרט סוניק הקיפוד שיצא לאחרונה לבתי הקולנוע יש לנו חדשות טובות וחדשות רעות עבורכם – החדשות הטובות הן שהוא שבר שיא בתור הסרט עם שבוע הפתיחה המכניס ביותר עבור סרט שמבוסס על משחק וידאו. החדשות הרעות הן שהביקורות כלפיו מעורבות מאוד ולפעמים אפילו מגיעות לנקודות קיצון.

מבחינת הכנסות, סוניק הקיפוד מצליח להכניס בארבעה ימים בלבד סכום של 58 מיליון דולר, מתוכם 21 מיליון דולר ביומו הראשון באולמות הקולנוע. נכון לכתיבת שורות אלה הוא הכניס עד כה 137 מיליון דולר, מה שהופך אותו רשמית לסרט רווחי מאחר ותקציב הפקתו עומד על 85 מיליון. מידע זה הוא על פי האתר Box Office Mojo.

ומה לגבי הביקורות? תלוי את מי שואלים – בעוד הקהל מדרג אותו גבוה עם 94 אחוזים ב-Rotten Tomatoes וציון ממוצע 8.5 ב-MetaCritic, המבקרים המקצועיים חלוקים ביניהם עם 63 אחוזים וציון ממוצע של 47. זו עוד דוגמה מצויינת למקרה בו הקהל הרחב ומבקרי הקולנוע אינם מתרשמים באותו אופן מסרט.

להלן כמה ציטוטים מהביקורות החיוביות על הסרט:

Playlist, ציון 75: "סוניק הקיפוד אמנם קולע בול מבחינת האנרגיה וההיפראקטיביות של המשחק, אבל כוחה של החברות בין הדמויות היא זו שמעלה שלב את העיבוד הזה אל הניצחון".

Wrap, ציון 75: "גם אם סוניק הקיפוד לא יהפוך לקלאסיקת ילדים, הוא מהווה אסקפיזם מהנה לכל המשפחה. זה, בפני עצמו, מזכה אותו בטבעת זהב".

Los Angeles Times, ציון 70: "סוניק הקיפוד הוא בכנות מצחיק, מחמם לב ומשעשע".

ועכשיו נעבור לציטוטים מהביקורות הפחות מחמיאות:

Reelviews, ציון 50: "זה 99 דקות של פרסומת שנועדה לקדם מכירות של מרצ'נדייז. אוקי, זה לא נורא כמו בהאחים סופר מאריו, אבל גם זו איננה בדיוק מחמאה".

IndieWire, ציון 42: "ואתם חשבתם שלסדר לסוניק את השיניים יהפוך את הסרט לפחות סיוט".

Timeout, ציון 40: "סוניק הקיפוד הוא דוגמה נוספת לאיך דברים נוטים לצאת רע כאשר עושים סרט מחומר מקור עם טיפה עלילה ודמויות דלות".

Empire, ציון 40: "ג'ים קארי אינו יכול לעצור את סרט הלייב אקשן של סוניק מלהרגיש כמו הזדמנות מפוספסת. אם סרטי ההמשך שנרמז לגביהם אכן יקרמו עור וגידים, יש תקווה שרמת הסיפור תעלה שלב".

תגובות

במאמר זה

נגישות