המנדלוריאן וסוף המשחק בין המועמדים הסופיים של פרס נבולה

הסרט שמהווה את השיא ביקום הקולנועי של מארוול וסדרת הדגל של מלחמת הכוכבים, המנדלוריאן, יתחרו על פרס נבולה לפנטזיה ומד"ב, אך הם אינם היחידים

המנדלוריאן

עושה רושם כי האירוע של פרס נבולה לשנת 2019 הולך להיות מותח מאוד בקטגוריה העוסקת בעיבודים על המסך – בין המועמדים הסופיים לפרס ניתן למצוא שני שמות גדולים במיוחד, הראשון הוא הנוקמים: סוף המשחק והשני הוא המנדלוריאן.

שמות מעניינים נוספים שניתן למצוא ברשימת הפיינליסטים הם השומרים של ג'ף ג'נסן ודיימון לינדלוף, העיבוד של בשורות טובות מאת הסופר המפורסם ניל גיימן והסרט קפטן מארוול, שמהווה בעצם הנציגות השנייה של מארוול בגמר על הפרס.

להלן רשימת המועמדים המלאה המתמודדת על פרס נבולה 2019 בקטגוריה זו:

  • הנוקמים: סוף המשחק
  • המנדלוריאן
  • בשורות טובות
  • קפטן מארוול
  • בובה רוסית
  • השומרים

בסך הכל יש לדיסני שלוש נציגויות בפרס זה השנה, אז אפשר להגיד שיש 50 אחוז סיכוי שלעכבר תהיה סיבה לחייך בסופו של יום.

בהזדמנות זו נרצה לציין שהחל מ-2018 נוספה קטגוריה חדשה המתייחסת למשחקי וידאו, והשנה אחד המועמדים הבולטים בה הוא משחק התפקידים לשחקן יחיד The Outer Worlds של חברת Obsidian Entertainment.

למי שאינו מכיר, פרס נבולה הוא אות הוקרה שמחולק החל משנת 1965 ליצירות בולטות מז'אנר הפנטזיה והמד"ב ע"י קבוצה בשם SFWA, ראשי תיבות של The Science Fiction and Fantasy Writers of America ("סופרי המדע בדיוני ופנטזיה של אמריקה" בתרגום חופשי לעברית"). התחרות נערכת גם בין ספרים באורך מלא וסיפורים קצרים שעוסקים בז'אנרים אלה.

הזוכים בפרסי הנבולה יוכרזו בערב של ה-30 במאי במסגרת הכנס השנתי של ה-SFWA. זה יהיה הטקס ה-55 במספר מאז היווסדו. את ההודעה הרשמית על הפיינליסטים ואת רשימת המועמדים המלאה בכל הקטגוריות תוכלו למצוא בלינק הזה.

תגובות

במאמר זה

נגישות