סמוראי 8, המנגה של מאסאשי קישימוטו, בוטלה

המנגה החדשה של קישימוטו המפורסם, סמוראי 8, החזיקה מעמד שנה במגזין שונן ג'אמפ ובוטלה לאור נתונים נמוכים במכירות וביקורות צוננות

סמוראי 8

עושה רושם כי מאסטשי קישימוטו, היוצר של סדרת המנגה נארוטו, לא תמיד מצליח להטיל ביצי זהב – סדרת המנגה הנוכחית שלו, סמוראי 8, בוטלה החודש באופן רשמי אחרי שנה אחת בלבד מאז שהחלה לצאת לאור.

הפרקים האחרונים שמתורגמים לאנגלית ע"י Viz אמורים לצאת לאור ב-1 במאי בארצות הברית וביפן. סך הכל מכילה הסדרה 43 פרקים.

ישנן מספר סיבות לביטול של סמוראי 8, ביניהן מכירות נמוכות של אוגדנים ומרצ'נדייז מצד אחד וביקורות שליליות מסקרים פנימיים של קוראי מגזין המנגה שונן ג'אמפ מצד שני. בביקורות נטען כי בניית העולם של מנגה זו נעשתה באופן חפוז ומבולגן מדי, מה שהקשה על הקוראים להתחבר לעלילה. הביקורת הספציפית הזו מפתיעה לאור הנטייה המוכחת של מאסאשי קישימוטו לבנות עולם בהצלחה וביסודיות, רובד על גבי רובד, כפי שעשה בקפידה עם נארוטו לאורך השנים. גם הביקורות הרשמיות לא הצליחו להתלהב מסמוראי 8 ונתנו למנגה ציונים בינוניים.

סמוראי 8 הייתה ניסיון לשלב בין סמוראים לבין עולם מד"בי עם סייבורגים, שתי ז'אנרים אהובים במיוחד על קישימוטו כפי שהוא מעיד על עצמו. העלילה מספרת על נער בשם האצ'ימרו, שעל אף נכותו חולם להיות סמוראי ולראות את העולם. כמובן שדברים קורים והפרוטגוניסט מקבל את ההזדמנות להגשים את חלומו כפי שייחל לעצמו כל הזמן הזה.

בנקודה זו כל מה שנותר לנו הוא לאחל בהצלחה בפרוייקט הגדול הבא שלך, מאסאשי קישימוטו!

תגובות

במאמר זה

נגישות