פיטר דינקלג’ זכה בפרס שחקן המשנה הטוב ביותר

השחקן פיטר דינקלג' קיבל את הפרס על תפקידו בתור טיריון לאניסטר בסדרת "משחקי הכס", והסדרה עצמה קיבלה את פרס סדרת הדרמה הטובה ביותר

פיטר דינקלג'

בטקס פרסי האמי ה-71 שנערך לאחרונה חזר פיטר דינקלג’ הביתה עם פרס שחקן המשנה הטוב ביותר בסדרת דרמה על תפקידו המרשים בתור טיריון לאניסטר במשחק הכס. בנוסף, הסדרה עצמה כמכלול לא יצאה מהאירוע בידיים ריקות ויצאה עם הפרס בקטגוריית סדרת הדרמה הטובה ביותר.

פיטר דינקלג’ לא היה השחקן היחיד מטעם משחקי הכס שהתחרה על הפרס בקטגוריית שחקן המשנה הטוב ביותר והיו שני מועמדים נוספים – אלפי אלן, שגילם את תיאון גרייג’וי; ואת ניקולאי קוסטר-ולדאו, שגילם את ג’יימי לאניסטר.

את ההכרזה על הזכייה של פיטר דינקלג’ ואת מה שהיה לשחקן להגיד בעת המעמד תוכלו לשמוע בסרטון הזה באתר הרשמי של טקס פרסי האמי.

על אף שתי הזכיות המשמחות, רוב המועמדויות של משחקי הכס בטקס האמי המדובר העלו חרס – דייוויד בניוף ודי.בי וייס לא קיבלו את פרס התסריט הטוב ביותר לסדרת דרמה, אך אם לשפוט לפי טיב העונה האחרונה אולי זו החלטה מוצדקת; קית’ הארינגטון פספס את פרס השחקן הראשי ואף אחת מהמועמדות לתפקיד שחקנית המשנה הטובה ביותר לא הצליחה לזכות בתואר הנכסף על אף שהיו לסדרה 4 מועמדות(!), ביניהן מייזי וויליאמס (אריה סטארק) ולנה היידי (סרסי לאניסטר). בסך הכל היו לסדרה 14 מועמדויות השנה.

בלי קשר להישגים של פיטר דינקלג’ ושל משחקי הכס, זכייה מעניינת אחרת בטקס שנערך אמש הייתה של הסרט האינטרקטיבי מראה שחורה: בנדרסנאץ’ בקטגוריית סרט הטלוויזיה הטוב ביותר.

 

תגובות

במאמר זה

נגישות