סימנים לבוא הסתיו: המשחקים החמים של חודש אוקטובר

מזג האוויר בחוץ אמנם רק ילך ויתקרר בתקופה זו של סוף הקיץ, אבל כולנו יודעים שבעולם הגיימינג חודש אוקטובר זו העונה בה העניינים רק הולכים ומתחממים

חודש אוקטובר מסמן את תחילתה של עונת החורף ואיתה את תקופת הזוהר השנתית של משחקי המחשב. כל החברות הגדולות מתחילות לשחרר את התותחים הגדולים, את המשחקים החשובים לקראת חגי סוף השנה ואין גיימר שלא ימצא בעונה הזו משחק שהוא חייב לשחק. בשביל לברור מבין כל המשחקים שיצאו בחודש העמוס הזה, הנה רשימת החשובים, הגדולים והמעניינים שבהם.

Mafia 3

המשחק השלישי בסדרת מאפיה מגיע 6 שנים אחרי קודמו בסדרה וכל הסימנים המוקדמים מצביעים על כך שמדובר בשובר קופות. Mafia 3, שעבר לפיתוח בחברת Hangar 13, מתרחש כ-15 שנים אחרי המשחק הקודם, בשנת 1968. השחקנים משחקים את דמותו של לינקולן קליי, לוחם במלחמת ויאטנם שיוצא לנקום את רצח חבריו שנרצחו ע"י המאפיה. המשחק מתרחש בעיר ניו בורדו, גרסה מוקטנת של העיר ניו אורלינס. העולם הפתוח, שיזכיר ללא מעט אנשים את סדרת GTA אמור, להיות אחד המורכבים והעמוסים שפותחו עם עלילה מפותחת ובוגרת.

Mafia 3 יהיה זמין למחשב האישי, PS4 ו-XBOX ONE ב-7 לאוקטובר.

Paper Mario: Color Splash

המשחק החמישי בסדרת משחקי ההרפתאות/תפקידים של מריו הוא גם אחד המשחקים האחרונים שיצאו לקונסולת ה-Wii U. כמו כל שאר המשחקים בסדרה, המשחק מתרכז במכניקות שקשורות לתכונות הנייר ונראה שהוא בעיקר ממשיך באופן ישיר את המשחק הקודם בסדרה, Sticker star, עם מכניקה של שימוש במדבקות הנותנות תכונות ויכולות למריו. בנוסף, מריו ישתמש באקדח צבע כדי לצבוע חלקים בסביבה שיהיו חסרי צבע, ולהתקדם בעזרתם.

Paper Mario: Color Splash יהיה זמין ל-Wii U ב-7 לאוקטובר.

Gears of war 4

עוד המשכון מצופה במיוחד, Gears of war 4 הוא המשחק המקורי הראשון בסדרה שיוצא לקונסולות הדור הנוכחי. הוא גם המשחק הראשון שעבר לפיתוח בחברת The coalition, אחרי ששלושת המשחקים הקודמים בסדרה פותחו ע"י Epic, ולכן הציפיות, כמו גם החששות, לפני יציאתו, גבוהות במיוחד. עלילת המשחק מתרחשת 25 שנה אחרי הסיום של המשחק השלישי ומתמקדת בדמותו של ג'יי די פיניקס, בנו של מרקוס פיניקס מהמשחקים הקודמים הסדרה ובמלחמה שלו ושל חבריו אל מול איום חדש לאנושות. המשחק נראה דומה מאוד לשאר המשחקים בסדרה, עם אותה מכניקת התחבאות ויריות, מחוזקת בכמה נשקים חדשים ללוחמה מטווח קרוב כמו סכין קרב ודחיפת כתף.

Gears of war 4 יהיה זמין למחשב ול-Xbox One ב-11 לאוקטובר.

https://youtu.be/ji2aU4EdQww

Dragon Quest Builders

אם אמרתם לעצמכם שכל מה שחסר בסדרת משחקי התפקידים Dragon Quest הוא משחק בניה בעולם פתוח בסגנון Minecraft, החודש תבואו על מבוקשכם. Dragon Quest Builders הוא כפיל Minecraft שמתרחש כולו בעולם של Dragon Quest הראשון בסדרה, עם כל הדמויות מעולם המשחק, כולל מפלצות מוכרות כמו ה-Slime והדרקון. המשחק כבר יצא ביפן בתחילת השנה וקיבל ציונים גבוהים, לכן הציפייה אליו מרובה עוד יותר.

Dragon Quest Builders יהיה זמין ל-Playstation 3, Playstation 4 ו- Playstation Vita ב-11 באוקטובר.

Playstation VR

אחרי שנים של הדגמות ודיבורים על שינוי גדול בעולם המשחקים, משקפי המציאות המדומה של סוני יוצאים החודש סוף סוף לשוק. כולנו, או לפחות מי שהצליח לשים ידו על המכשיר היקר, נוכל לראות כל מה היתה המהומה. יחד עם המשקפיים ייצאו כמה משחקים או תוספות למשחקים קיימים כמו Batman Arkham VR, Driveclub VR, Star Wars Balltefront: X-Wing VR missions, Rez Infinite ועוד.

Playstation VR יצא לשוק ב-13 לאוקטובר.

Battlefield 1

אחרי 3 שנים של הפסקה, סדרת Battlefield  חוזרת אל הזירה עם המשחק ה-14 בסדרה שנקרא, באופן לא הגיוני למדי, Battlefield 1. אחרי עשרות משחקי מבט ראשון שמתרחשים במלחמת העולם השניה וכמה אחרים שעלילתם התרחשה בהווה, הפעם המשחק חוזר אחורה אל מלחמת העולם הראשונה. הזירות הניתנות להריסה של המשחקים הקודמים בסדרה חוזרות גם כאן, כמו גם הדגש על שיתוף פעולה עם שחקנים אחרים. כמובן שגם המערכת מרובת השחקנים חוזרת, עם מערכת צוותים משודרגת, תשע מפות ושישה סוגי משחקים.

Battlefield 1 יהיה זמין למחשב, Playstation 4 ו-Xbox One ב-21 באוקטובר.

Civilization 6

מבול ההמשכונים לא מפסיק, והפעם הגיע תורו של המשחק השישי בסדרת משחקי האסטרטגיה האהובה, שש שנים אחרי קודמו בסדרה. רוב השינויים מהמשחק הקודם יגיעו מהשיפורים שהגיעו בכל חבילות ההרחבה שלו, עם דגש גדול יותר על התקדמות השחקנים בכיוונים לא קבועים מראש. דגש נוסף יינתן על סוגי השטח והאדמה, עם בונוסים גדולים שיינתנו לשחקן עבור הנחת שיפורים לערים על שטחים מסוג מסוים. המשחק גם יורש מקודמו את אריחי המשחק המשושים אחרי שנים של אריחים מרובעים. אם דיבורים על אריחי משחק ובניית ערים מרגשים אתכם, כנראה שלקראת סוף החודש תמצאו סיבה להשקיע ימים ושבועות בציוויליזציה שלכם.

Civilization 6 יהיה זמין למחשב ב-21 לאוקטובר.

https://youtu.be/qvBf6WBatk0

Titanfall 2

החודש נסגר עם המשך למשחק Titanfall שזכה בהמון פרסים אבל לא תפס את הקהל באותה רמה של הציפיות שהיו לפני היציאה שלו. הפעם המשחק יצא גם לקונסולה של סוני ולא רק לזו של מייקרוסופט, ואולי הפעם יצליח לתפוס גם את הקהל ולא רק את המבקרים. אולי גם בזכות העובדה שהפעם המשחק יגיע עם קמפיין שלם לשחקן יחיד, שהיה חסר במשחק המקורי, הוא יצליח להגיע לקהל חדש. עם מכניקת שליטה ברובוטים, מערכת שיפורים משודרגת ושישה סוגי רובוטים חדשים לגמרי, נראה שהמשחק מוכן לנסות לכבוש את הקהל מחדש.

Titanfall 2 יהיה זמין למחשב, Playstation 4 ו-Xbox One ב-28 באוקטובר.

תגובות

במאמר זה

נגישות