דיסני הכריזו רשמית על עיבוד לייב-אקשן ל״מלך האריות״

ההכרזה החגיגית מבשרת בנוסף כי ג׳ון פאברו יביים את העיבוד העכשווי, לאחר שהטייק שלו על ״ספר הג׳ונגל״ סחף את הקהל וניפץ את הקופות

בואו נודה בזה, בין אם ייחלנו לו או חרדנו ממנו, כולנו ידענו שהיום הזה יגיע. בשנים האחרונות החידושים הלייב-אקשנים העכשווים של דיסני לקלאסיקות שלהם נעים בין הצלחה מרשימה (סינדרלה) להצלחה מדהימה (מליפיסנט) להצלחה היסטרית (ספר הג׳ונגל), כך שהיום בו הלהיט המצוייר האגדי ביותר שלהם, מלך האריות, ימצא את עצמו מעובד מחדש רק חיכה להגיע, והנה אפשר להתחיל להתאמן מחדש על שירת האקונה מטטה. מוקדם יותר היום דיסני הכריזו רשמית כי העיבוד הלייב אקשני למלך האריות קורה, ואף נכנס למסלול הפקה מהיר, כך שהצילומים יתחילו כבר בקרוב.

ההכרזה החגיגית (והמלחיצה מעט) מגיעה אחרי הצלחת העיבוד הלייב אקשני לספר הג׳ונגל בעל הטכנולוגיה החדשנית, שהכניס קרוב למליארד דולר בקופות השנה וזכה לאהדה גורפת. ספר הג׳ונגל, שדיסני כבר הכריזו על סרט המשך, בויים על-ידי ג׳ון פאברו, שלפני כן ביים יצירות קולנועיות מגוונות ומופלאות כמו איירון מן, בו הוא גם מגלם את הנהג העדין של טוני סטארק, ושף, בו הוא אף מגלם את הדמות הראשית. כל זה כנראה הכין את הקרקע לכך שכעת פאברו קיבל לידיו גם את העיבוד של מלך האריות, שיידרש לרגישות יתרה בשל הפופולאריות יוצאת הדופן שלו.

מלך האריות, שיצא בשנת 1994, נחשב לאחד מסרטי האנימציה המצליחים, האהובים והמרוויחים בכל הזמנים. למעשה, היה זה רק לשבור את הקרח, שיצא כמעט עשרים שנה אחרי, ב-2013, שהיה סרט האנימציה הראשון מבית היוצר של אולפני דיסני שהצליח לשבור את ההכנסות (pun intended) שלו

העיבוד למלך האריות יגיע אחרי העיבוד המדובר ליפה והחיה, שמיועד לצאת במרץ 2017. היפה תהיה אמה ווטסון, שאתם כנראה מכירים היטב, והנסיך/חיה יהיה דן סטיבנס, הידוע כמת׳יו מאחוזת דאונטון, ובקרוב יככב כמוטאנט המתוסבך, דייויד הלר, בסדרת הספין-אוף לאקס-מן, Legion. הקאסט האנסמבלי יכלול גם את מלך הגיקים, איאן מק׳קלן, אמה ת׳ומפסון, יואן מקגרגור ועוד.

דיסני טרם שחררו פרטים נוספים לגבי העיבוד למלך האריות, אך דווח שכמו העיבוד המקביל ליפה והחיה, גם הוא יכלול עיבודים לשירים הקלאסיים מסרט המקור. כזכור, הסרט זכה באוסקרים לשיר הטוב ביותר, Can You Feel The Love Tonight, שנכתב בידי אלטון ג׳ון, ולפסקול המקורי הטוב ביותר, שנכתב בידי האנס זימר. כעת נותר רק לקוות שדיסני יעמדו במשימה הלא פשוטה שהציבו לעצמם, ולקוות שאנחנו נעמוד בלחזות במותו של מופאסה במסך הגדול שוב.

תגובות

במאמר זה

נגישות