“ערי טרף” נטרף על ידי מבקרי הקולנוע ללא רחמים

הסרט החדש של הבמאי פיטר ג'קסון מתברר כאסון בכל החזיתות - גם בקופות וגם בעיני המבקרים והקהל. ציטוטים נבחרים מהביקורות הקוטלות

ערי טרף

עושה רושם כי ערי טרף, הסרט שהיה אחור להחזיר את הבמאי פיטר ג’קסון (טרילוגיות ההוביט ושר הטבעות) אל קדמת העשייה הקולנועית, הוא כישלון לא רק בקופות אלא גם בעיני המבקרים.

נכון לרגע כתיבת שורות אלה הציון הממוצע של ערי טרף באתר Metacritic עומד על 44 מתוך 100 על בסיס 29 ביקורות: 4 חיוביות, 18 מעורבות ו-7 שליליות. במקביל, האתר Rotten Tomatoes נותן לו ציון ממוצע אפילו יותר אכזרי של 28 אחוזים בלבד.

להלן קטעים נבחרים מהביקורות:

The Telegraph, ציון 40 – “ערי טרף עבר עבודת סטוריבורד יסודית, שלא תטעו. אבל המראה, אישיות וכיוון לא תמצאו בו. כל החלקים של הסרט מחליקים בצורה מכנית אל מקומם ומחכים לניצוץ שיפיח בהם רוח חיים”.

Slant Magazine, ציון 38 – “אחרי כמה זמן זה מתחיל להרגיש כמו שואוריל של צוות האפקטים המיוחדים של הסרט מאשר ניסיון כנה לספר סיפור”.

The Seattle Times, ציון 25 – “ערי טרף לא מציע הרבה מבחינת מקוריות, למעט העיר המתגלגלת שלו, כדי להתלבט על פני סיפורים פוסט-אפוקליפטיים אחרים, טובים יותר”.

ובשביל האיזון, ציטוט מביקורת אחת שכן מעדיפה להסתכל על חצי הכוס המלאה:

Reelviews, ציון 75 – “ערי טרף, העיבוד לספר של פיליפ ריבס, משמש דוגמה מרשימה ל’בניית עולם’ בשנים האחרונות, עוקף מתחרים כמו ולריאן ועיר אלף הכוכבים וסרטי סטאר וורס האחרונים”.

אם אחרי שקראתם את כל הביקורות לעיל אתם עדיין מחפשים דעה נוספת לפני שאתם מחליטים האם לראות את הסרט בעצמכם, לחצו כאן לביקורת שלנו עליו.

תגובות

במאמר זה

נגישות