משחקי הכס עונה 8: תכינו חטיפים ושתיה לשעה לפחות

האם הפרקים של משחקי הכס עונה 8 יהיו "אקסטרה לארג'" ובאורך של סרט כפי שההפקה ו-HBO התחייבו? וגם: על החלוקה הנושאית בין הפרקים (ללא ספויילרים)

משחקי הכס עונה 8

אחת ההבטחות המעניינות ששמענו לקראת משחקי הכס עונה 8 היא שהפרקים בעונה האחרונה יהיו "אקסטרה לארג' באורכם, כמו סרט". אמש פורסמו אורכי כל אחד מהפרקים וזו הזדמנות לבדוק האם HBO מקיימת הבטחות.

לפי הפרסום של HBO, אורכם של הפרקים הראשון, השני והשלישי יהיו 54, 58 ו-60 דקות בהתאמה. עד כאן אין פה שום דבר מרשים. אך מהפרק הרביעי ואילך ניתן לראות קפיצה משמעותית באורך כל פרק – הפרק הרביעי יהיה 78 דקות ושני הפרקים האחרונים עומדים על לא פחות מ-80 דקות.

להזכירכם, משחקי הכס עונה 8 תהיה קצרה באופן יחסי ותכלול שישה פרקים בלבד, אך כאמור הם אמורים להיות ארוכים משמעותית מפרקים סטנדרטיים של עונות קודמות. מנקודת הנחה שלא יחולו שינויים של הרגע האחרון, בסופו של דבר עושה רושם שנקבל את אותה כמות חומר כמו בעונה הקודמת אבל במנות גדולות יותר כל שבוע.

בנוסף, על אף שאיננו יודעים פרטים מדויקים בעניין, נאמר כי ישנה חלוקה נושאית בין הפרקים של העונה האחרונה – עלילת שלושת הפרקים הראשונים, קרי החצי הראשון של העונה, נועדה על מנת "להכין את השטח" לקראת אירוע פינאלה אחד גדול שיתפרס על פני שלושת הפרקים הנותרים, כלומר בחצי השני שלה. בהתבסס על מידע זה, ההשערה שלי היא שהקרב הגדול והמכריע על עתיד ווסטרוס בין מלך הלילה וצבא הזוומבים שלו לבין שאר האנושות, מנקודת הנחה שהיא לא תדקור את עצמה בגב יותר מדי עד אז, יפרוץ לא לפני פרק 4.

משחקי הכס עונה 8 תחל את שידוריה ב-HBO ב-14.4 ויום אחרי זה בגופי השידור והסטרימינג השונים כאן בארץ. במקביל, ההכנות לקראת הסדרה הבאה שמבוססת על כתביו של הסופר ג'ורג' ר. ר. מרטין כבר נמצאות בעיצומן, אז יש למה לצפות.

תגובות

במאמר זה

נגישות