משחקי חודש יולי – החודש היבש של עולם הגיימינג

העונה היבשה החלה לא רק בישראל אלא גם בעולם המשחקים, עם חודש יולי שאינו נושא בשורות מרעננות. בכל זאת, הנה כמה משחקים שיעבירו לכם את הזמן

ממש עוד מעט יתחיל מבול משחקי סוף השנה, ויולי הוא בעצם חודש היובש האחרון של השנה בבציר המשחקים. לא הרבה משחקים יוצאים לשוק החודש, וזו כנראה ההזדמנות האחרונה להשלים משחקים שלא הספקתם להגיע אליהם עדיין, אבל הנה בכל זאת כמה מהמשחקים המעניינים יותר שיוצאים החודש.

Fable Fortune

חברת Lionhead אולי נסגרה וכבר הפסיקה לפתח משחקים בסדרת Fable, אבל כמה מפתחים שעבדו בה פתחו את Mediatonic ויוציאו החודש את המשחק הראשון שלהם, Fable Furtune שהוא בעצם משחק קלפים חינמי שמתרחש בעולם של סדרת Fable, אלביון. המשחק התחיל בתור פרוייקט קיקסטארטר, אבל הפרוייקט בוטל אחרי שהחברה קיבלה מימון חיצוני. המשחק אמור לשלב אלמנטים של סדרת המשחקים הוותיקה יחד עם אלמנטים של משחקי קלפים אחרים, ואפשר יהיה לשחק בו אחד מ-6 גיבורים שונים, שלכל אחד מהם מערכת כוחות וקסמים שונה.

Fable Fortune יצא למחשב האישי ולקונסולת ה-Xbox One ב-11 ליולי.

Final Fantasy XII: The Zodiac Age

סדרת משחקי Final Fantasy היא כבר מזמן לא מה שהיתה פעם, ויש ויכוח עז שניטש בין מעריצי הסדרה בנוגע לשאלה האם הבעיות התחילו כבר במשחק ה-12 בסדרה או במשחק ה-13. אולי כדי לנסות לענות על השאלה הזו, משחררת Square Enix גרסה משודרת של מספר 12, שמגיעה סוף סוף החודש. המשחק לא רק שודרג מבחינת רזולוציה וסאונד, אלא גם קיבל את מערכת ה"עבודות" והיכולות של הגרסה היפנית המתקדמת יותר של המשחק, שמעולם לא יצאה במערב. במקום לבחור רק יכולות מתוך מבוך יכולות ענק, הפעם הדמויות גם יצטרכו לבחור "עבודה" ספציפית, כמו בהרבה משחקים אחרים בסדרה, שתישאר איתם עד סוף המשחק.

Final Fantasy XII: The Zodiac Age יצא לקונסולת ה-PS4 ב-11 ליולי.

Minecraft: Story Mode – Season 2

משחק ההרפתקאות שמתרחש בעולם של Minecraft חוזר לעונה שניה, שהפעם לא תפותח ע"י Telltale, שרק תפקח על חברת Mojang AB שתפתח אותו. המשחק ימשיך לעקוב אחרי ג'סי וחבורתו (או חבורתה, תלוי בבחירה שלכם), כשהפעם ידו של ג'סי נתקעת בכפפה ששיכת למקדש תת ימי עתיק ששולחת את כל החבורה להרפתקה נוספת. הפרק הראשון יצא החודש כאשר 4 הפרקים האחרים יצאו בחודשים הקרובים.

Minecraft: Story Mode – Season 2 יצא למחשב האישי ולקונסולות ה-Xbox One ו-PS4 ב-11 ליולי.

Splatoon 2

משחק ההמשך למשחק היריות מרובה המשתתפים המאוד פופולארי של נינטנדו מגיע החודש ויספק סוף סוף עוד קצת ענייל לכל מי שקנה את ה-Switch. המשחק לא שיתנה בהרבה, ועדיין מדובר במשחק יריות קבוצתי. הפעם יצטרפו עוד נשקים משניים לכל שחקן, וגם עוד מצבי משחק כמו למשל Salmon run שבו עד ארבעה שחקנים צריכים להילחם בגלים של אויבים.

Splatoon 2 יצא לקונסולת ה-Switch ב-21 ליולי.

 Hey! Pikmin

אמנם סדרת משחקי Pikmin היא סדרה של משחקי אסטרטגיה, אבל המשחק החדש בסדרה הוא לראשונה משחק פלטפורמה דו מימדי. גם הפעם אתם שולטים בקפטן אולימר, שיש לרשותו קבוצת פיקמינים שהוא שולט בהם ויכול לזרוק אותם על אויבים או חפצים שעומדים בדרכו. המשחק מתרחש דווקא במסך התחתון, כשאפשר לשלוט בו גם בעזרת מסך המגע ופעולות כמו שריקה למשל.

Hey! Pikmin יצא לקונסולת ה-3ds ב-23 ליולי.

Pyre

Pyre הוא המשחק השלישי של חברת Supergiant Games אחרי Transistor ו-Bastion המצוינים. כמו המשחקים הקודמים, גם Pyre הוא משחק מסוגנן במיוחד רק שהפעם מדובר במשחק תפקידים שמתרחש בעולם פנטזיה שבו מצטרפים אל השחקן 3 דמויות נוספות אחרי שהן לומדות שהוא יודע לקרוא, ויחד הם חוקרים את העולם. הדמויות יכולות להתקדם ולהילחם רק ביום, כאשר במשך הלילה השחקן יצטרך לבחור פעולות שיעזרו לדמויות להשתפר, כמו לצוד חפצים או ללמוד כדי לשפר את הידע של הדמויות. קצת כמו סדרת Persona רק הפוך. בתור התחלה המשחק יהיה רק לשחקן יחיד או למשחק מרובה משתתפים מקומי, כשבהמשך יצטרף גם מצב מקוון.

Pyre יצא למחשב האישי ולקונסולת ה-PS4 ב-25 ליולי.

תגובות

במאמר זה

נגישות