הישן הוא החדש: משחקי חודש פברואר 2018

פברואר 2018 מביא איתו כמה וכמה חידושים מעניינים למשחקים ותיקים, בנוסף לכמה משחקים מקוריים מעניינים לא פחות. מי מהם שווה את הזמן? בשביל זה אנחנו פה

בשנה שעברה חודש פברואר היה חודש עמוס במשחקים שווים כמו Nioh וגם Horizon Zero Dawn. השנה החודש שקט קצת יותר, אבל בכל זאת יוצאים בו כמה וכמה משחקים ששווה לשים אליהם לב, ובעיקר חידושים למשחקים ותיקים, ואספנו אותם בשבילכם.

Shadow of the Colossus

אמנם מדובר בחידוש ולא במשחק חדש לגמרי, אבל בניגוד להרבה חידושים אחרים, החידוש הזה הפך את המשחק הותיק והאהוב הזה למרהיב באמת, עם גרפיקה מעודכנת ממש ולא רק ברזולוציה גבוהה, ושיפור של מערכות המשחק עצמן גם. כבר יצאו למשחק ביקורות ראשונות והן מהללות את הלחימה במפלצות הענק ואת הסיפור של המשחק, ונראה שבאמת מדובר סוף סוף בשחרור מחודש של משחק שראוי היה להוציא אותו.

Shadow of the Colossus יצא לקונסולת ה-PS4 ב-6 לפברואר.

https://www.youtube.com/watch?v=g8FQTvB3v1w

Civilization VI: Rise and Fall

חבילת ההרחבה הראשונה למשחק האסטרטגיה שהוא כנראה הפופולארי ביותר בעולם, שמגיעה כמעט שנה וחצי אחרי היציאה שלו, מוסיפה עוד תקופות זמן למשחק, וגם את היכולת של ציויליזציות קיימות לעבור מתקופה לתקופה , כי המפתחים רצו להראות את התקדמות הציויליזציות עם הזמן, עלייתן לגדולה וגם הנפילה הגדולה שבאה בעיקבותיה.

Civilization VI: Rise and Fall יצא למחשב האישי ב-8 לפברואר.

Dynasty Warriors 9

המשחק התשיעי בסדרה הותיקה הזו (כמה ותיקה? המשחק הראשון בה יצא לפני 21 שנים) ימשיך את אותה משחקיות של המשחקים הקודמים בסדרה, רק שהפעם הוא מתרחש סוף סוף בעולם פתוח ולא במסכים קטנים וסגורים. מפת המשחק תהיה המפה של סין, שאפשר יהיה לטייל בה ברגל, על סוס או בסירה. אפשר יהיה גם להתגנב ולהשתלט על מבצרי אויב, ואחרי זה לקשט ולהגדיל אותם במבחר גדול של תוספות. מעבר לכך, מערכת הקרבות תהיה אותה מערכת של לחימה מול עשרות אויבים בבת אחת, כמו בשאר המשחקים.

Dynasty Warriors 9 יצא לקונסולת ה-PS4, XBOX ONE ולמחשב האישי ב-13 לפברואר.

https://www.youtube.com/watch?v=BlE4tQl-8is

Kingdom Come: Deliverance

משחק התפקידים הזה מתרחש בעולם של אבירים ולוחמים מימי הביניים, כמו הרבה משחקי תפקידים אחרים, רק שהוא מנסה לשמור על אווירה מציאותית יחסית, בלי קסמים ויצורים אגדתיים. הוא קורה בשנת 1403, בחלק מהאימפריה הרומית שנקרא בוהמיה. הוא משחק תפקידים לשחקן אחד עם עולם ענק, מאות משימות ומערכת קרבות ודרגות מסובכת. הוא המשחק הראשון של חברת Warhorse Studios הפולנית, וכולם מחכים לראות איך הוא יצא להם בסופו של דבר.

Kingdom Come: Deliverance יצא לקונסולת ה-PS4, XBOX ONE ולמחשב האישי ב-13 לפברואר.

Secret Of Mana

כן, עוד חידוש של משחק ותיק ואהוב. המשחק המקורי של Square יצא בשנת 1993 ונחשב לסוג של אוצר חבוי שלא הרבה אנשים שיחקו בו ורק "יודעי דבר" ומעריצים שרופים שמרו לו במשך שנים אמונים. בניגוד לרוב המשחקים של החברה שפועלים עם מערכת קרבות בתורות, המשחק הזה מתרחש בזמן אמיתי עם מערכת שיותר מזכירה משחקי אקשן. החידוש הופך את המשחק מדו מימדי לתלת מימדי, אבל הוא בכל זאת נראה די מיושן, ומזכיר קצת את משחקי תקופת ה-PS1 של Square. האם הוא יהיה בכל זאת שווה? ממש עוד מעט כבר אפשר יהיה לגלות.

Secret Of Mana יצא לצא לקונסולת ה-PS4, PS VITA ולמחשב האישי ב-15 לפברואר.

Age of Empires: Definitive Edition

עוד חידוש למשחק ותיק שיוצא החודש, ולמרות שהפעם כן מדובר בעיקר בשדרוג טכני וגרפי, עם גרפיקה משופרת לרזולוציית 4K ופסקול שהוקלט מחדש ע"י תזמורת שלמה, בכל זאת שווה להזכיר אותו. משחק המקור היה אחד ממשחקי האסטרטגיה הטובים והאהובים ביותר, בתקופה שבה משחקי אסטרטגיה היו פופולאריים הרבה יותר (המשחק המקורי יצא בשנת 1997) והוא הדוגמא הקלאסית לפופולאריות של המשחקים האלה. גם שאר המשחקים הבאים בסדרה אמורים לזכות בשדרוג, אז נקווה שהוא יצליח.

Age of Empires: Definitive Edition יצא למחשב האישי ב-20 לפברואר.

https://www.youtube.com/watch?v=Q3rDhoWcVgQ

תגובות

במאמר זה

נגישות