ה-FBI נגד אפל בבית המשפט, סיבוב שני

אחרי שעוררה דיון סוער בשאלה היכן עובר הגבול בין הזכות לפרטיות לבין הזכות לביטחון, הרשות הפדרלית דורשת שוב מאפל לפרוץ עבורה אייפון של חשוד בעבירות סמים

אם חשבתם שה-FBI ויתר על דרישתו שחברת אפל תפרוץ עבורו אייפונים של חשודים בפלילים, טעיתם – הרשות הפדרלית זימנה שוב את אפל לבית המשפט כדי לפרוץ מכשיר נוסף.

חשוב לציין שמדובר הפעם בתיק שונה לחלוטין מזה של היורה מ-San Bernardino. המקרה הנוכחי עוסק הפעם באייפון ששייך לחשוד שמעורב בעסקת סמים בברוקלין.

הבקשה הראשונה של ה-FBI מאפל לפרוץ עבורה את אחד ממכשיריה עורר דיון סוער בשאלה היכן עובר הגבול בין הזכות לפרטיות לבין הזכות לביטחון. בית המשפט צידד בבקשת ה-FBI, אפל סירבה בתוקף להיענות לבקשה ולבסוף ה-FBI החליטה לוותר על התיק אחרי שהצליחה לפרוץ את המכשיר באמצעות עזרה של גורם חיצוני.

ה-FBI רוצה ליצור תקדים משפטי

השאלה שעולה כאן היא מדוע ה-FBI גורר שוב את אפל אל בית המשפט אם הוא מצא דרך עקיפה להשיג את מבוקשו. ההשערה היא שה-FBI רוצה לזכות במשפט כדי ליצור תקדים שיסלול את הדרך לבקשות נוספות בעתיד. כנראה שה-FBI לא רוצה להיות תלויה כל פעם בגורם שלישי שיפרוץ עבורה את המכשיר, מה שבוודאי יעלה לה הרבה כסף במצטבר בטווח הרחוק. עוד נקודה למחשבה מדוע השניים חזרו אל בית המשפט היא ההצהרה של אפל אחרי שבוטל התיק הראשון נגדה, לפיה אם אותו גוף שלישי ימשיך לפרוץ את המכשירים שלה היא תדאג לפעול נגדו.

מומלץ לעקוב מקרוב אחרי ההתפתחויות של המשפט הנוכחי מאחר ותוצאותיו עלולות להשפיע על הפרטיות של רבים מאיתנו בעתיד.

תגובות

במאמר זה

נגישות