נמנע מהכחדה: Evolve פורח מחדש אחרי שהפך לחינמי

מספר השחקנים של Evolve בסוף השבוע האחרון הכפיל את עצמו פי כמה עשרות מונים בסוף השבוע האחרון. השאלה היחידה היא האם הוא יצליח לשמור על ההישג

אומרים שבטבע שורד רק מי שמתאים את עצמו אל הסביבה, וכנראה ש-Evolve הוא דוגמה לעיקרון הזה – משחק הפעולה זוכה בימים האחרונים לעדנה מחודשת אחרי שהפך לחינמי כניסיון אחרון להימנע מסגירה מוחלטת.

בסוף השבוע האחרון שינה Evolve את המודל הכלכלי שלו ל-Free-to-Play אחרי שבחודשים האחרונים כמות השחקנים בו ירדה לשפל חסר תקדים. לפי המספרים שקיבלנו, ב-30 הימים האחרונים ממוצע השחקנים הפעילים במשחק עמד על 567 בלבד. נכון לשבת בערב, לאחר ש-Evolve הפך לחינמי דרך החנות הוירטואלית Steam, מספר השחקנים הפעילים הממוצע זינק אל 24,300.

כרגע המשחק נמצא ברשימת 25 המשחקים הפופולריים ביותר של החנות הוירטואלית, אבל עוד קשה לדעת האם Evolve יצליח הפעם לשמור על קהילת שחקנים יציבה לאורך זמן שגם תתפתח ותגדל למימדים משמעותיים מספיק. במקרה וכן, הוא עשוי לנשוף בעורפם של משחקים חינמיים ותיקים יותר כמו Warframe. לחצו כאן לסטטיסטיקה המלאה של המשחקים הפופולריים ביותר ב-Steam לפי מספר השחקנים הפעילים בהם.

למי שאינו מכיר, Evolve הוא משחק פעולה ממבט ראשון שמציב את השחקן במצב של לוחמה א-סימטרית – מצד אחד חייזר עוצמתי ומצד שני קבוצה של ארבעה ציידים שמטרתם לחסל אותו. המשחק יצא בפברואר של שנה שעברה למחשב ולקונסולות PS4 והאקס בוקס 1. ההתלהבות של הקהל ממנו הייתה גדולה כשהוא הוצג לראשונה בתערוכות כמו E3 וגיימסקום לפני שחרורו, אך בפועל לאחר שהוא הגיע לחנויות התברר שיש בו בעיות רבות.

במסגרת השינוי, גרסת המחשב של Evolve חזרה באופן רשמי למצב של בטא. צוות הפיתוח החליט על המהלך הזה כדי לתקן מגוון של תקלות במשחק, החל מבעיות טכניות כמו זמני טעינה ארוכים מדי ותיקון באגים שגורמים לחוסר יציבות ועד לרצון לאזן מחדש את שני הצדדים שנלחמים זה בזה. נכון לרגע כתיבת שורות אלה, לא ידוע על שינויים דומים בגרסה של המשחק לקונסולות.

תגובות

במאמר זה

נגישות