חדש: ComiXology Unlimited הוא הנטפליקס של עולם הקומיקס

חנות הקומיקס הוירטואלית מנסה לחולל מהפיכה בהרגלי הצריכה של הקוראים בדומה למה שנטפליקס עשתה לצרכני סדרות הטלוויזיה. החיסרון: השירות זמין כרגע רק בארצות הברית

חנות הקומיקס הוירטואלית ComiXology הכריזה על שירות חדש בשם ComiXology Unlimited, שמאפשר גישה למאגר עצום של אלפי חוברות קומיקס במחיר של 5.99 דולר לחודש.

השירות יהיה זמין גם מהמחשב האישי וגם ממכשירים ניידים כמו טאבלטים וסמארטפונים שמותקנת עליהם האפליקציה הנלווית של החנות. בנוסף, השירות אינו מחייב חיבור רציף לרשת האינטרנט כדי להשתמש בו אחרי שהורדתם את הקומיקס שברצונכם לקרוא. ComiXology Unlimited כולל בתוכו מגוון רחב של סדרות קומיקס מרחבי העולם, החל מקומיקס אמריקאי כמו המתים המהלכים והלבוי ועד מנגות פופולריות כמו Attack on Titan.

מבחינה כלכלית, לטווח הארוך השירות נשמע משתלם מאוד לאור העובדה שמחיר קניית גיליון קומיקס יחיד נע בין 3 ל-8 דולר, תלוי מאוד במותג. מי שעדיין מהסס להתחייב יכול להירשם לחודש ניסיון בחינם ורק לאחר מכן להחליט האם לפתוח את הארנק כדי להמשיך להנות מן השירות.

"זה אולי ישמע טיפשי, אבל המשימה שלנו היא להפוך את כולם על הכוכב לחובבי קומיקס", אומר מנכ"ל ComiXology, דיוויד סטיינברגר (David Steinberger), בראיון לאתר Entertainment Weekly. "זה הרבה יותר פשוט אם לאנשים תהיה אופציה עם סיכון כלכלי נמוך להיחשף לקומיקס בעצמם ובזמנם הפנוי". Entertaiment Weekly מכנה את השירות בתור "הנטפליקס של הקומיקס", ומוסיף כי רשימת הכותרים תתחלף עם הזמן בדומה לאופן הפעולה שמאפיין את שירותי הזרמת הוידאו.

החיסרון היחיד של ComiXology Unlimited, לפחות מבחינתנו, הוא שנכון לרגע כתיבת שורות אלה השירות זמין אך ורק לתושבי ארצות הברית. אמנם יש תכניות להרחיב בעתיד את השירות גם אל מדינות נוספות, אבל אין לנו מושג האם מדינה קטנה כמו ישראל כלולה בהן.

 

תגובות

במאמר זה

נגישות