בלאדשוט חושף את כל הקלפים עוד לפני שהתחיל

הסרט בלאדשוט היה יכול להיות סיפור מקור מעניין וקצת שונה של גיבור-על חדש, אילולא חשף את כל מה שיש לו להציע כבר בשלב הטריילר

בלאדשוט

בעולם שמלא באינספור הסחות דעת ויכולת הריכוז האנושית הולכת ופוחתת, המשאב הכי יקר של אנשים הוא זמן. כל בעל אינטרס עושה מאמצים אדירים כדי לזכות בתשומת ליבנו. בשנים האחרונות המלחמה העיקשת הזו באה לידי ביטוי בטריילרים, שמנסים להלהיב או לדחוף כמה שיותר כבר בשניות הראשונות כדי שחס וחלילה לא נדלג לדבר הבא. אבל לפעמים הרצון לזכות בשבריר מהזמן הפנוי שלנו עלול ללכת רחוק מדי ולפגוע במטרה הסופית – שנראה את הסרט ונתלהב ממנו. בלאדשוט הוא דוגמה מצוינת מתי עוברים את הגבול ומה ההשלכות הנלוות לכך.

בלאדשוט מבוסס על קומיקס של ההוצאה לאור Valiant בעל אותו שם. העלילה מספרת על חייל בשם ריי גריסון, שאשתו נרצחה מול עיניו והוא עצמו קיבל כדור בראש. הוא מגולם על ידי וין דיזל, אליו נתייחס בהמשך. חברת הייטק מהפכנית החזירה את ריי לחיים ושדרגה את יכולותיו באמצעות ננו-טכנולוגיה. מכאן הוא יוצא למסע נקמה מדמם במי שהרס את חייו. מה שהוא אינו יודע זה שזכרונותיו מפוברקים כל פעם מחדש והוא משמש כלי לחיסול מי שמאיים על אותה חברת הייטק.

רגע! חכו עם הטוקבקים הזועמים. נכון, בקריאה ראשונה השורה הקודמת נשמעת כמו ספויילר עצום לטוויסט עלילתי גדול וחשוב, אבל האמת המצערת היא שהמידע הזה מוצג שחור על גבי לבן חצי דקה אל תוך הטריילר הרשמי של הסרט. הוא מצורף פה מתחת לפסקה הזו אם אתם מתקשים להאמין. בכל מקרה, כאן בדיוק נמצא שורש הבעיה הגדולה ביותר של בלאדשוט.

אם כבר ראיתם את הטריילר, כנראה שאתם יכולים לדלג על 50-60 הדקות הראשונות של הסרט, שאורכו הכולל הוא שעתיים, וסביר להניח שלא תרגישו שחסר לכם מידע כדי להמשיך לצפות בו. אולי זה היה יכול להיות נסלח אילו לבלאדשוט היו קלפים גדולים נוספים בשרוול, אבל… אין לו. פה ושם הוא מצליח קצת להפתיע וקצת להיות מתוחכם, אך לא מעבר לכך. את האס שלו הוא כבר שרף עוד לפני שאדם אחד שילם על כרטיס עבורו.

וין דיזל מעולם לא היה שחקן דגול וגם אין שום ציפייה כזו ממנו, אבל הפעם הוא באמת מצליח לשעמם. למעט בדקות הראשונות של הסרט, לאורך כל שאר הדרך הוא עוטה על עצמו פרצוף של רצח בעיניים בעודו יוצא לשרשרת בלתי נגמרת של נקמות נגד כל מי שנותן לו סיבה מספקת להיכנס לרשימה השחורה שלו. קחו מספר, כי זה הולך להיות תור ארוך. בכל אופן, השטיק הזה נמאס יחסית מהר, מה שמוכיח שלפעמים אפילו כוכב קולנוע מוכר לא יכול להציל סרט הוליוודי של מיליונים.

כל מה שנותר לנו הוא אקשן ואפקטים, ויש המון מהם. זו כנראה נקודת האור היחידה של בלאדשוט, שנותנת איזו חצי סיבה לצפות בו בכל זאת. אחת היכולות המרכזיות של ריי היא החלמה מהירה, מה שמהווה תירוץ מצוין לדמות להידרס, להיחתך, להתפוצץ ולחטוף צרורות כדורים מכל כיוון אפשרי כמו הטרמינטור בשליחות קטלנית. יש משהו מרשים בוין דיזל חוטף שוטגאן לפרצוף מטווח קרוב ולראות איך הלסת שלו צומחת בחזרה. אבל שום סרט מעולם לא הצליח להחזיק מעמד בקופות או בביקורות בזכות אפקטים בלבד.

בלאדשוט הוא כמו שחקן פוקר גרוע שלא יודע לשמור את הקלפים קרוב לחזה, לכן הוא מפסיד עוד לפני שהמשחק בכלל התחיל. הסרט מנסה להיות סיפור מקור אפל ומתוחכם של גיבור-על מסוג אחר, אבל מפספס את המטרה אחרי שהשתמש בכל התחמושת שלו עוד בטריילר. אמנם אפשר להתייחס אליו בתור הזדמנות לכבות את המוח לשעתיים על הספה עם דלי פופקורן ביד, אבל יש שם בחוץ אופציות הרבה יותר טובות וכיפיות ממנו, כמו ספיידרמן: רחוק מהבית.

בלאדשוט זמין לצפייה ב-YES VOD.

תגובות

במאמר זה

נגישות