שבר שיא: Your Name הוא סרט האנימה המכניס ביותר בעולם

הסרט Your Name הכניס כ-290 מיליון דולר ובכך הדיח מהכס את "המסע המופלא" של הייאו מיאזאקי, שהכניס בזמנו 275 מיליון דולר בלבד

הישג כזה לא רואים כל יום: אחרי 143 יום בהם הוא מוקרן, סרט האנימה Your Name (ביפנית Kimi No Na Wa) של מאקוטו שינקאי (Makoto Shinkai) הפך רשמית לסרט האנימה המכניס ביותר בעולם.

Your Name הוא פנטזיה רומנטית על תיכוניסטית מהפרברים בשם מיטסואה (Mitsuha) ותיכוניסט מטוקיו בשם טאקי (Taki, כמו משחק הקלפים) שיום אחד איכשהו מתחלפים בגופם. לאורך הסרט הם מנסים לפענח מדוע הם מתחלפים ואיך הם יכולים למצוא אחד את השני. הסרט מחזיק בשיא חדש של 290 מיליון דולר. אם מתעמקים בחישוב ההכנסות, מגלים כי 204 מיליון דולר מתוכם הגיעו מהכיס של הצופים היפנים.

אך Your Name שובר שיאים גם מחוץ לגבולות ארץ השמש העולה: בסין הסרט הכניס 81 מיליון דולר וזכה במעמד סרט האנימציה הדו-מימדי המכניס ביותר במדינה. אחריה בהפרש ניכר בטבלה ניצבת דרום קוריאה, שם הסרט מכר 1.18 מיליון כרטיסים, ששווים בערכם ל-8.1 מיליון דולר ובכך הפך לסרט היפני המכניס ביותר בקוריאה. בסך הכל Your Name הוקרן ב-92 מדינות שונות, ביניהן ארצות הברית עם דיבוב לאנגלית.

הסרט הקודם שהחזיק בשיא של סרט האנימה המכניס ביותר הוא המסע המופלא (Spirited Away) של הבמאי הייאו מיאזאקי (Hayao Miyazaki), שהכניס 275 מיליון דולר. לפחות מיאזאקי ומעריציו יכולים להתנחם בעובדה שעל אף ש-Your Name עקף את המסע המופלא בשורה התחתונה, האחרון עדיין נחשב סרט האנימה המכניס ביותר בתוך גבולות יפן עם 270 מיליון דולר.

תגובות

במאמר זה

נגישות