"אקס-מן: אפוקליפסה" נקטל על ידי המבקרים

הטענות העיקריות נגד אקס מן: אפוקליפסה הן שהוא גדול מדי, חסר פואנטה ובאופן כללי המבקרים מאוכזבים מהבמאי בריאן סינגר על שלא סיפק לסרט משקל כמו בסרטיו הקודמים

אקס-מן: אפוקליפסה

אמנם בארץ הסרט אקס-מן: אפוקליפסה עוד לא הגיע לקולנוע, אבל הביקורות המוקדמות עליו אינן מחמיאות כלל בלשון המעטה – מבקרי הקולנוע קוטלים אותו באכזריות.

אקס-מן: אפוקליסה "נהנה" כרגע מציון ממוצע של 51 ב-Metacritic אחרי שקלול של 17 ביקורות, רובן שליליות. הטענות העיקריות של המבקרים שיוצאים נגד הסרט אומרות כי הוא עמוס מדי וחסר פואנטה. חלק מהביקורות אף מפנות אצבע מאשימות אל הבמאי, בריאן סינגר, כאחת הסיבות לכישלון הסרט.

להלן ציטוטים נבחרים מתוך הביקורות שקוטלות את הסרט:

Total Film, ציון 60: "סרט האקס-מן הגדול ביותר עד כה אינו מסתמך על הרג חסר מעצורים בלבד, אבל חסר בו הנפח מהסרטים הקודמים של בריאן סינגר".

The Film Stage, ציון 42: "על אף שאינו נחשב אסון, יהיה ראוי להגדיר אותו בתור משהו בין "סביר אך מאכזב" לבין "חסר פואנטה בצורה מביכה".

Variety, ציון 40: "על אף שהקאסט של סרטי אקס מן בדרך כלל גדולים, באפוקליפסה יש יותר מדי דמויות מכדי שהסרט יוכל לתמרן בין כולן".

The Telegraph, ציון 40: "טוב יותר מבאטמן נגד סופרמן: שחר הצדק, אבל לא בפער ניכר והרבה פחות מבדר מקפטן אמריקה. באופן מסקרן הוא הרבה יותר סדיסטי והרבה פחות נוגע להשלכות מרחיקות לכת על החברה האנושית כפי שהסרטים המקוריים היו מאופיינים. אפוקליפסה אולי אינו סוף העולם עבור מעריצי אקס מן, אבל הוא עלול לסמל את סוף הדרך".

כאמור, חלק מהמבקרים נתנו לסרט ציונים קצת פחות מזעזעים אך הם מוגדרים כדעת המיעוט. להלן כמה ציטוטים מתוך אותן ביקורות:

Hitfix, ציון 67: "נהנתי מהאנרגיה של הסרט והקאסט די סולידי לאורכו, אבל הבעיה הגדולה היא שטבוע בו הרעיון שחייבים לעשות את הסרטים הללו כמה שיותר גדולים כדי להתעלות על אלה שבאו לפני".

Slang Magazine, ציון 63: הבעיה עם אקס-מן: אפוקליפסה היא שבריאן סינגר רומז על כל כך הרבה כיוונים אפשריים (בעלילה, ע.פ.) שאפשר ללכת בהם ובסוף בוחר את אלה שהכי פחות מעניינים".

אקס-מן: אפוקליפסה יגיע לאקרנים בארץ ב-19 למאי, אז נוכל לראות בעצמנו האם יש אמת מאחורי הביקורות הקשות על הסרט.

תגובות

במאמר זה

נגישות