וונדר וומן 1984 מקבל ביקורות מעורבות מהמבקרים

על אף שקיבל ציונים טובים בביקורות המוקדמות, הסרט "וונדר וומן 1984" סופג אש ממבקרים רבים, שלטענתם הוא כיפי אך איננו מחדש

וונדר וומן 1984

האם כגודל הציפייה כך גודל האכזבה? אחרי דחיות רבות בגלל הגבלות הקורונה וסגירת בתי הקולנוע, סרט ההמשך וונדר וומן 1984 עשה בלית ברירה את המעבר לשירות הסטרימינג של HBO. המבקרים צפו בו והם חלוקים לגבי טיבו.

על פי האתר Metacritic, הסרט מחזיק בציון ממוצע של 59 נקודות. הציון מבוסס על 55 ביקורות – 28 חיוביות, 24 מעורבות ו-3 שליליות, מה שמעיד על המחלוקת של הבמקרים לגבי הסרט. על אף שהביקורות המוקדמות על הסרט היו חיוביות והעניקו לו ציון ממוצע של 80, ברגע שהוא נהיה זמין לקהל הרחב חלה ירידה דרמטית והוא אף איבד את תואר ה-Fresh באתר הביקורות Rotten Tomatoes.

להלן ציטוטים נבחרים מהביקורות:

Warp, ציון 78 – "בעוד הציוות בין גל גדול לבין הבמאית פאטי ג'נקינס מספק את הריגושים הצפויים, סרט ההמשך הזה חולק פגם משמעותי עם קודמו: שניהם נשענים על סצינת סיום עתירת אפקטים בסרט שהצליח לייצר דמויות ומצבים איתם ניתן להזדהות, גם אם הם גדולים מהחיים".

Polygon, ציון 75 – "היקום הקולנועי הנוכחי של DC תמיד היה אפל, אבל עושה רושם שבסרט עם אסתטיקת אורות ניאון של שנות ה-80 הם סוף-סוף מצאו דרך לעמעם אפילו את האור של וונדר וומן".

Uproxx, ציון 70 – "וונדר וומן 1984 הוא סוכר טהור. יש בו מעט ערך תזונתי. אבל לכולנו מגיע קינוח כרגע".

The Guardian, ציון 60 – "זה סרט ארוך ונמהר בצורה אפית של הבמאית והתסריטאית השותפה פאטי ג'נקינס, אבל לגדות יש נוכחות של מלכה והיא מטילה את הסמכותיות שלה עליו".

Vulture, ציון 30 – "לצערינו, כל הניצוץ של הסרט הראשון במותג נעלם בוונדר וומן 1984. סרט ההמשך המאכזב מבליט לא רק את המצוקה של ז'אנר גיבורי העל, אלא את המצב של תעשיית הסרטים ההוליוודית כמכלול".

מי שחושש שזה עלול להיות סוף הדרך של גל גדות ביקום הקולנועי של DC יכול לנשום לרווחה, מאחר ומיד עם יציאת הסרט הנוכחי לסטרימינג הוכרזה תחילת העבודה על וונדר וומן 3.

תגובות

במאמר זה

נגישות