מאמר אורח: סקירת "העולם הוירטואלי" בנתניה

פורטל המציאות המדומה VRIL בביקורת אורח על "העולם הוירטואלי", מקום בילוי בנתניה שמאמץ לחיקו את טרנד המציאות המדומה שתופס תאוצה בעולם

כתבה זו  פורסמה במקור בפורטל המציאות המדומה VRIL.

רוצים גם אתם לפרסם מאמר אורח? דברו איתנו במייל Editor (at) geekloid.co.il 

אנו במערכת VRIL שמחים להביא בפניכם את הסקירה הראשונה שערכנו למקום שתכליתו העיקרית היא לקדם את בשורת ה-VR בישראל. כאשר התחלנו להקים את הפורטל לפני כמה חודשים עוד היה קשה למצוא בארץ עסקים שמספקים שירותים בתחום המציאות המדומה, והנה כעת אנחנו מסקרים את העולם הוירטואלי, ארקייד VR ראשון מסוגו בישראל.

לאחר היכרות מהירה עם אתר ועמוד הפייסבוק של העולם הוירטואלי, הבנתי שמדובר במקום מעניין ששווה לבקר בו. הגענו לשם ביום ראשון בבוקר. ההגעה הייתה פשוטה למדי אם אתם יודעים איך להגיע לאיקאה בנתניה אתם יודעים איך להגיע לעולם הוירטואלי, או יותר נכון בניין אחד ליד איקאה.

נכנסו פנימה והכרנו את אורן, המייסד של העולם העולם הוירטואלי. משיחה קצרה בינינו הבנתי שאת המקום הוא הקים מתוך תשוקה עזה למציאות מדומה, וכחובב מושבע הוא הבין שקיים עדיין פער בארץ, בין אם זה באפשרויות הרכישה של משקפי ה-VR, או במודעות הכללית לתחום. לכן, הוא החליט לצמצם את הפער הזה כך שבעולם הוירטואלי תוכלו להגיע ולהתנסות לראשונה בחוויה המרתקת הזו עם חברים ומשפחה.

מה עושים בעולם הוירטואלי

המקום מחולק לשני אזורים: האזור שבו משחקים ואזור ספות שבו אפשר להתרווח ולנוח בין סשן משחק אחד למשנהו. למרות שהספות היו מאוד נוחות נתמקד באזור שהגענו לסקר וזה אזור המשחק. כל זמן נתון יכולים לשחק בו זמנית ארבעה אנשים, כאשר כל אחד נמצא בתא מיוחד של 10 מ״ר שנבנה במיוחד כדי שהשחקן יוכל לזוז, להתכופף וללכת בחופשיות בלי הפרעות. בתוך כל תא יש משקפי HTC Vive, שני שלטים, אוזניות, שני חיישנים בפינות התא שמטרתם לעקוב אחרי התנועות שלכם ולדאוג שלא תתקעו בקיר וכמובן מחשב חזק כדי שיתפעל את כל העסק.

לאחר קבלת הסבר קצר וממצה על איך משחקים נכנסנו כל אחד לתא שלו והתחלנו לשחק. אורן נתן לנו להתנסות במשחק Raw Data, משחק יריות בגוף ראשון וכשאני מדבר על VR, גוף ראשון מקבל משמעות שונה לחלוטין. ספציפית במשחק הזה, לא רק שאתה מכוון, יורה וזז בעצמך, אלא אתה משחק עם עוד חבר שבתא לידך וביחד אתם מחסלים את האוייבים. בעזרת כל החיישנים והמערכת שקיימת בעולם הוירטואלי דיוק התנועה הוא מקסימאלי. לא רק שאתה שומע באוזניות החבר לקרב, אלא כשאתה מסתכל לכיוון שלו אתה רואה אותו זז איתך, מסתכל עליך, ממש כאילו הוא שם באמת. תוך דקה או שתיים כבר מצאנו את עצמנו צוחקים, קופצים, צועקים ואחרי חמש דקות גם מזיעים.

אחר חצי שעה של משחק אינטנסיבי, אורן הראה לנו עוד משחקים שיש למקום להציע, אבל בגלל מגבלת הזמן לא יצא לבדוק את כולם. אלו שיצא לנו לראות היו :

  • Fantastic Contrapion – פתרון חידות על ידי בניית מכשירים
  • Lightblade – אימוני ג׳די, כן כן שמעתם נכון. בואו להתאמן עם חרב האור המפורסמת.
  • Job Simulator – סימולציית עבודות יומיות, בגלל ששיחקנו באמצע יום עבודה הרגשו צורך עז לפצות על כך.
  •  קיצוצים בתקציב – אסקייפ רום במציאות מדומה.

לסיכום, אנחנו ממש נהנו מהחוויה הייחודית. מעבר לכך, מה שאתם צריכים לדעת זה שהמקום נפתח באופן רשמי היום, 23.08.16. אם אתם רוצים לשריין מקום אתם יכולים לעשות זאת על ידי רישום באתר האינטרנט של העולם הוירטואלי בלינק הזה. מבחינת העלויות, ישנו טווח רחב של אפשרויות החל מ-30 דקות לשחקן יחיד ב-100 ש״ח ועד לשעה לארבעה שחקנים ב-440 ש״ח. עם זאת, יש הנחה מיוחדת של 10% לקוראים של VRIL בהזמנת מקום דרך הטלפון.

העולם הוירטואלי – שדרות גיבורי ישראל 5, נתניה. שעות פתיחה: א׳-ה׳ מ-10:00 עד 23:00 וימי ו׳ מ-08:00 עד 17:00.

לפרטים נוספים: אורן- 0504735888

 

תגובות

במאמר זה

נגישות