טוויץ' תובעת שבעה יצרני בוטים שניפחו נתוני צפיה

טוויץ' מורידה את הכפפות במאבקה נגד הבוטים שמציפים את השירות והגישה תביעות משפטיות נגד שבעה אנשים שהפיצו ומכרו אותם לכל המרבה במחיר

בפעם הבאה שאתם רואים ערוץ טוויץ' מפוצץ בפעילות, קחו בחשבון שיכול להיות שמאחורי חלק ממנה בכלל לא עומדים בני אדם אלא בוטים, תוכנות שנבנו במיוחד למטרה זו. בטוויץ' החליטו לאחרונה לטפל בבעיה והגישו תביעות נגד שבעה אנשים שיצרו, הפיצו ומכרו בוטים כאלה.

תפקידם העיקרי של הבוטים היה לזייף פעילות בערוצי טוויץ' בהם הם פועלים באמצעות ניפוח מלאכותי של מספר הצופים וזיוף הודעות בצ'אט הנלווה לשידור כדי לייצר אשליה של פעילות.

"אנחנו בטוויץ' מודעים לכך שבוטים לצפיות ובוטים שמתחזים למשתמשים בצ'אט הם מקור לתסכול", אומר מתיו דיפייטרו (Matthew DiPietro), סגן נשיא מחלקת שיווק של טוויץ', בהודעה הרשמית שפורסמה בנושא. "אמנם נעשה בהם שימוש על ידי מיעוט, אך השירותים הללו יצרו בעיה רצינית שהזיקה לקהילה כולה".

במלים "הזיקה לקהילה כולה" מתכוון מתיו דיפייטרו לתכלית נוספת שניתנה ללפחות חלק מאותם בוטים  – הטרדה של בעלי ערוצים מתחרים או נסיונות לגרום לערוץ שסומן כמטרה לספוג עונש של השהייה.

חשוב לציין שעד כה טוויץ' מכוונת את כל הפעולות המשפטיות שלה רק נגד מי שמוכר את הבוטים ולא נגד בעלי ערוצים שנעזרים בהם. במקרה וערוץ נתפס משתמש בבוטים לניפוח הנתונים שלו, המערכת משתמשת בכלים טכניים כמו תיקון סטטיסטיקת הצפיות כדי לשקף את מצבו האמיתי.

"בסופו של דבר", אומר מתיו דיפייטרו, "הדרך הטובה ביותר לעצור את מוכרי הבוטים היא לא לקנות אותם".

תגובות

במאמר זה

נגישות