2017 היא השנה הגרועה ביותר של עונת סרטי הקיץ בעשור האחרון

שודדי הקאריביים, הנוסע השמיני והמומיה הם רק חלק מהשמות של עונת סרטי הקיץ שהורידו את ההכנסות של הוליווד לשפל, אך יש גם כמה סיפורי הצלחה להתנחם בהם

אם במהלך עונת סרטי הקיץ הנוכחית הרגשתם שיש מעט מאוד סרטים מעניינים בקולנוע ששווים את הזמן והטרחה, עכשיו יש גם נתונים כלכליים שמוכיחים כי זו לא הייתה רק תחושת הבטן שלכם.

על-פי האתר Entertainment Weekly, סך ההכנסות ממכירת כרטיסים של עונת סרטי הקיץ הנוכחית מוערך ב-3.8 מיליארד דולר בלבד, ירידה של 14 אחוז בהשוואה לקיץ הקודם. זאת אומרת שההכנסות של הוליווד ירדו לשפל שלא נראה כמותו ב-11 השנים האחרונות. חשוב לציין כי מדובר בהכנסות בתוך ארצות הברית בלבד, ומדינות גדולות כמו סין עשויות לשנות את התמונה במידה מסויימת.

חלק מהאשמים בנתונים הנמוכים הללו הם סרטים שאכזבו בקולנוע כמו שודדי הקאריביים: נקמתו של סלזאר, האתחול של המומיה, הפריקוול של הנוסע השמיני והניסיון לרכוב, או ליתר דיוק לגלוש, על המותג המיושן משמר המפרץ. גם מותגים שהוכיחו את עצמם כשוברי קופות קיציים מובטחים כמו רובוטריקים לא הצליחו לספק את הסחורה השנה, אחרי שרובוטריקים: האביר האחרון לא הצליח בקופות במידה שציפו ממנו ואפילו הצליח לרשום לעצמו "הישג" ולעצבן את המבקרים יותר מבדרך כלל.

אך בין כל הסרטים הכושלים הללו ניתן למצוא גם כמה הצלחות – הראשונה שבהם היא שומרי הגלקסיה 2 שיצא בחודש מאי האחרון, וכמובן שאסור לשכוח את וונדר וומן עם הנציגה היקרה שלנו בהוליווד, גל גדות. עוד הישג ראוי לציון הוא של ספיידרמן: השיבה הביתה, שההכנסות שלו מרחבי העולם מסתכמות ב-747 מיליון דולר ובכך הוא עוקף את שני סרטי ספיידרמן הקודמים בכיכובו של אנדרו גרפילד.

על אף שחודש ספטמבר כולו עוד לפנינו לפני שעונת סרטי הקיץ תסתיים באופן רשמי, לא היינו מפתחים ציפיות שווא שבזמן המועט שנותר יגיע המושיע שיציל את עונת סרטי הקיץ. אפשר רק לקוות ששנה הבאה המצב יהיה טוב יותר.

תגובות

במאמר זה

נגישות