יחידת המתאבדים נקטל חזק אצל מבקרי הקולנוע

מבקרי הקולנוע אינם בוחלים במלים כדי לתאר את אכזבתם הקשה מהסרט "יחידת המתאבדים", כאשר חלקם נותנים לו ציונים בגובה דשא ואפילו ציון אפס

כנראה שכגודל הציפייה כך גודל האכזבה: אמנם בסוף השבוע הראשון להקרנתו יחידת המתאבדים הכניס סכום מכובד של 135 מיליון דולר, אבל הנתון הזה אינו מציל אותו מחמת אפם של המבקרים שלא עושים לו שום הנחות.

נכון לרגע כתיבת שורות אלה, יחידת המתאבדים מקבל ציון ממוצע של 40 באתר MetaCrtitic אחרי 53 ביקורות, רק 11 מהן חיוביות. המצב ב-Rotten Tomatoes עוד יותר גרוע עם ממוצע של 26 אחרי 247 ביקורות, מתוכן 184 שליליות. הטענות העיקריות של הביקורות נגדו הן נגד השטחיות שלו וחוסר הסדר בעריכה.

להלן ציטוטים נבחרים מתוך הביקורות שקטלו את הסרט:

Chicago Sun-Times, ציון 50: "ליחידת המתאבדים יש כמה רגעים יפים ויזואלית שמזכירים הקומיקס… חבל רק שהם מרמזים בצורה מתסכלת על סרט טוב יותר שלעולם לא התממש".

The Playlist, ציון 42: "יחידת המתאבדים אינו סרט נוראי ואם משווים אותו לקודמו, באטמן נגד סופרמן, הוא נראה כמו אור של קוהרנטיות. אבל יחידת המתאבדים גם אינו סרט טוב אלא בינוני שמציג רעיונות נפוצים על מרדנות וגאולה".

New York Post, ציון 38: "אם הסרט מצטיין במשהו הוא יהיה חוסר סדר: מה שהיה בהתחלה הבטחה לאיחוד של סופר-נבלים נראה יותר כמו תינוק שמפזר את הצעצועים שלו לכל עבר".

Time, ציון 30: "הכניסה של הארלי קווין היא הרגע הכי טוב של יחידת המתאבדים. אחריו אתם יכולים לעזוב. רובי היא שחקנית מושכת שזה פשע ואפשר לאהוב בערך כל דבר אפשרי. אבל מעבר להצגה שלה, יחידת המתאבדים אינו משרת אותה. או אף אחד".

אלה היו ציטוטים מהביקורות היחסית "עדינות" על הסרט, כאשר המחמירות נתנו לו ציונים בגובה דשא. לדוגמה, Wall Street Journal נתן לסרט ציון 0 וסיכם את הביקורת שלו במלים המאוד בלתי דיפלומטיות "זבל מגעיל".

למען האיזון, להלן כמה ציטוטים מהביקורות שפחות החמירו עם הסרט:

Village Voice, ציון 70: "הסרט של דיוויד אייר אינו תמיד עובד, אבל כשהוא כן מדובר בתענוג".

Philadelphia Inquirer, ציון 63: "ליחידת המתאבדים יש כמה סיקוונסים מבדרים מאוד של אקשן בהילוך גבוה והומור נמוך. חבל שאין לו מה להציע מעבר לכך".

St. Louis Post-Dispatch, ציון 63: "ליחידת המתאבדים היה את הפוטנציאל להיות מצחיק עד דמעות כמו דדפול. במקום זאת, קיבלנו עוד סרט שנשען על אפקטים מיוחדים כדי להסיח את דעת הקהל מסיפור שאינו מרשים אף אחד".

האם אתם מסכימים עם המבקרים? ספרו לנו בתגובות פה למטה או בביקורת שלנו על הסרט.

 

תגובות

במאמר זה

נגישות