חנות המשחקים סטים לא תתמוך יותר ברכישות עם ביטקוין

סטים הפסיקה את התמיכה בעסקאות שמבוססות על שימוש במטבע הדיגיטלי ביטקוין מאחר וחוסר היציבות בתנודות ערך המטבע יוצרות עבורה בעיות

חנות המשחקים הדיגיטלית המובילה סטים (Steam) הכריזה באופן רשמי כי היא מפסיקה לתמוך בשימוש במטבע הוירטואלי ביטקוין.

משמעות הדברים היא שגיימרים לא יוכלו לרכוש יותר משחקים ושירותים שונים ולשלם תמורתם באמצעות ביטקוין. בהנהלת סטים מסבירים כי הסיבה להפסקת התמיכה במטבע זה היא עמלות השימוש במטבע זה, שממשיכות לטפס לגבהים מפחידים, וחוסר היציבות בערך שלו.

סטים הדגימו איך הדברים נראים מהצד שלהם: כדי לבצע עסקה עם ביטקוין משתמש עלול כיום לשלם עמלה בסך של 20 דולר פר עסקה, בעוד בתחילת הדרך גובה העמלה עמד על 20 סנט. מחישוב פשוט ניתן להסיק כי עמלת השימוש במטבע הוירטואלי הכפילה את עצמה פי 100 בתקופה האחרונה.

בסטים גם מסבירים שחוסר היציבות בשווי הערך של ביטקוין יוצר בעיות והם היו עדים למצבים בהם ערכו צונח ב-25 אחוז תוך ימים בודדים, מה שיוצר בעיות גם עבור החנות וגם עבור הלקוחות – במקרה והערך משתנה דרסטית, החנות נאלצת או לתת זיכוי ללקוח או לדרוש ממנו להשלים את החסר, תלוי לאיזה כיוון התנודות. לסיכום, סטים פשוט אינה רוצה להמשיך לעבוד עם מטבע כל כך בלתי יציב.

אך עדיין לא אבדה תקוה לחלוטין עבור משתמשי הביטקוין – בסוף ההודעה שפרסמה סטים בנושא נאמר כי היא תשקול את הנושא מחדש אם וכאשר ערך המטבע הוירטואלי יתייצב. עד אז, תצטרכו להמשיך לשלם על המשחקים שלכם בכסף “רגיל”.

ניתן לקרוא את ההכרזה המלאה בבלוג הרשמי של סטים.

תגובות

במאמר זה

נגישות