קצרה אך עשויה היטב – Anime Crimes Division

שירות הסטרימינג קרנצ'ירול וערוץ היוטיוב RocketJump חברו יחד כדי ליצור את Anime Crimes Division, פארודיה על אנימה שלא תרצו לפספס

צחוק הוא התבלין של החיים. בין אם מדובר בסאטירה פוליטית, פארודיה או הומור שחור, לצחוק על כל נושא ולהגחיך אותו יכול להציג אותו באור שונה לחלוטין, תלוי בשאיפה של היוצר. פארודיות על סדרות אנימה הן לא משהו חדש בנוף האינטרנטי – אני יכול להצביע על לפחות פארודיה אחת של Sword Art Online שטובה יותר מחומר המקור – אבל עד כה עוד לא נתקלתי בפארודיה על נושא המנגה והאנימה כמכלול. עד שנתקלתי במיני סדרה Anime Crimes Division.

Anime Crimes Division היא תוצר של שיתוף פעולה בין שירות הסטרימינג קראנצ'ירול לבין ערוץ היוטיוב RocketJump של פרדי וונג (Freddie Wong), שכבר התעסק בעבר בנושאים גיקיים עם פארודיות כמו איך קרב יריות אמיתי היה נראה אילו אפשר היה להשתמש בצ'יטים כמו במשחקי מחשב. אין ספק שאלה נתוני פתיחה לא רעים בכלל עבור סדרת רשת שרוצה לצחוק על תעשיית האנימה.

עלילת Anime Crime Division מתרחשת בעיר בשם אוטאקו-סיטי ומתמקדת בבלש בשם פוראיה (Furaya), אשר סוחב איתו עבר של טראומות מתיקים קודמים בהם טיפל ומגולם על ידי פרדי וונג. אל הבלש מצטרפת שותפה חדשה בשם דיזל, אשר מוגלמת על ידי ריילי רוז קריצ'לו. שמה עשוי להיות מוכר לכם מסדרת רשת אחרת בשם Video Game High School, על תיכון שהספורט המרכזי בו הוא גיימינג תחרותי.

בגדול, Anime Crime Division נראית ומרגישה כמו סדרת בלשים טיפוסית שנקשרה אל הכסא וראתה ברצף את 50 סדרות האנימה הפופולריות ביותר שיצאו אי פעם. כל פרק מתחיל בחקירה של פשע נורמטיבי כמו גניבה או רצח, אבל משם העלילה כבר צוללת אל מחוזות האנימה. התושבים של אוטאקו-סיטי הם, כמובן, אוטקואים במלוא מובן המילה, ובסצינות רבות ניתן לראות קוספליירים מסתובבים ברקע או מבליחים לרגע כדי להגיד את השורה שלהם. העלילה עצמה עוסקת בסוגיות שכל מעריץ אנימה שמכבד את עצמו מכיר, לדוגמה הויכוח הנצחי מה עדיף – כתוביות באנגלית או דיבוב, רק שבסדרה שני הצדדים מקבלים ביטוי בדמות מלחמת כנופיות שמאיימת על השלום בעיר.

אבל הסדרה אינה מסתפקת בזה, אלא צובעת כל אלמנט אפשרי בצבעים של המדיום היפני. כל דיאלוג טומן בחובו לפחות התייחסות אחת לסדרת אנימה מוכרת כלשהי, החל מדיג'ימון ועד ל-Gundam או Fate; הפתיח והסגיר של הפרקים נראים כאילו היו יכולים להשתלב בסדרת אנימה אמיתית, ודיזל כתובה לגמרי כמו דמות Tsundere טיפוסית (המבין יבין). שילוב כל האלמנטים הללו יחד במסגרת קומית יוצר פארודיה מוצלחת על מדיום האנימה.

החיסרון המרכזי של Anime Crimes Division הוא אורכה הקצר מאוד – העונה הראשונה מורכבת משלושה פרקים של 8 דקות בממוצע בלבד, מה שעלול לגרום לחוויה כולה להיגמר עוד לפני שהספקתם לשקוע בה ובעולם המשעשע שהיא מציעה. עושה רושם שמדובר בעונת פיילוט כדי לבדוק את תגובות הקהל, כאשר אם יוחלט להמשיך את הסדרה לעונה שניה היא כנראה תהיה זמינה לצפיה רק עבור מנויי קראנצ'ירול.

לסיכום, אם אתה אוהבים אנימה, אני ממליץ לכם לצפות ב-Anime Crimes Division. תמצאו בה הרבה בדיחות ורפרנסים שיגרמו לכם לצחוק בקול, פלוס הפתעות נחמדות שונות לאורך פרקי העונה. זו פארודיה שפשוט לא תרצו לפספס. רק תנסו לא לגמור אותה מהר מדי כדי שלא תתבאסו בסוף.

לנוחיותכם, אספנו פה את פרקי הסדרה לצפיה ישירה.


Did You Geek out Today?

  • חולצה one punch man
  • בובות פופ one punch man
  • מגן מצח נארוטו
  • מכנסי נשים נארוטו
  • חרב של אסונה Sword Art Online
  • פיגר של אסונה Sword Art Online

תגובות

במאמר זה

נגישות