ספליט מפצל את מבקרי הביקורות בשאלת טיבו של הסרט

על אף שהמבקרים חלוקים בדעתם על טיבו של ספליט, על עניין אחד כולם מסכימים ללא עוררין: הביצוע המהמם של השחקן הראשי, ג'יימס מק'אבוי

מ. נייט שאמלאן, הבמאי שעד לאחרונה היה ידוע לשמצה בגלל רצף של סרטים גרועים שעשו רק רע לקריירה שלו, חוזר אל המסך הגדול עם סרט האימה החדש ספליט, שמצליח להפתיע לטובה לפחות חלק מהמבקרים.

למי שלא שמע על הסרט בעבר, נספר בקצרה כי ספליט הוא סרט אימה בו גבר שסובל מפיצול אישיות (ג'יימס מק'אבוי,פרופסור אקסייבר מאקס-מן: אפוקליפסה), שמורכב מלא פחות מ-23 פרסונות שונות, חוטף שלוש נשים. עכשיו החטופות צריכות לתמרן בין כל הפרסונות של החוטף הבלתי שגרתי שלהן כדי לשרוד ולברוח.

לפי שקלול הציונים של האתר Rotten Tomatoes, ספליט נהנה מציון ממוצע לא רע של 73 אחוז. לעומת זאת, באתר MetaCritic המצב פחות מחמיא עם ציון ממוצע של 62 נקודות, שמורכב מ-29 ביקורות חיוביות, 14 מעורבות ו-4 שליליות.

להלן ציטוטים נבחרים מהביקורות החיוביות על הסרט:

Los Angeles Times, ציון 80: "ספליט לא רק מחזיר לחיים את הקריירה של שאמלאן, הוא מחיה את כל המותג שעל שמו".

Empire, ציון 80: "המותחן הפסיכוטי הזה ראוי לפרס על משחקו של ג'יימס מק'אבוי. שאמלאן סותם חורים בעלילה עם הומור שחור ומתח, וכרגיל, מכין איזו הפתעה בהמשך".

Variety, ציון 80: "המטרה של שאמלאן היא לגרום לנו להמשיך לנחש, ובחזית הזו ספליט הוא הצלחה גדולה – גם אם בתחומים אחרים הוא יגרום לכם לגלגל עיניים".

ולמען האיזון, מספר ציטוטים נבחרים מהביקורות שפחות התלהבו ממנו:

Village Voice, ציון 60: "מק'אבוי מרשים כשהוא מחליף בין פרסונות, אבל אף פעם לא מפחיד או מרגש. התסריט נותן לשחקן הזדמנויות רבות להציג את האומנות שלו, אך למעטים מהן יש נשמה".

We Got This Covered, ציון 60: "ספליט אינו מתוחכם כמו שהוא חושב, אבל הודות לג'יימס מק'אבוי הוא גם לא יעלם מהזיכרון".

אם אפשר להסיק משהו מהביקורות הנ"ל באופן וודאי, הוא שהביצועים של ג'יימס מק'אבוי בסרט הצליחו להרשים לטובה את רוב המבקרים. בכל אופן, ספליט יוקרן על מסכי הקולנוע בארץ החל ממחר ואז תוכלו להחליט לאיזה מחנה של מבקרי הקולנוע אתם משתייכים. צפו לביקורת שלנו עליו בקרוב.

 

תגובות

במאמר זה

נגישות