יוצר המנגה של סול איטר הודיע על פרישתו מהתחום

אטסושי אוקובו, הכותב והמאייר של המנגה סול איטר, פרסם את הודעת הפרישה שלו מהתעשייה בכרך מספר 23 של המנגה הנוכחית שלו, Fire Force

סול איטר

יוצר המנגה אטסושי אוקובו (Atsushi Ohkubo), שידוע לציבור בעיקר בזכות עבודתו על סדרת המנגה סול איטר (Soul Eater) משנות ה-2000, הודיע לאחרונה על פרישתו מהתחום לחלוטין.

הודעת הפרישה נכתבה בכרך 23 של המנגה הנוכחית עליה הוא עובד, Fire Force, במקום השמור להערות המחבר.

להלן ההודעה, בתרגום חופשי לעברית:

"הסיפור נמצא בשלביו האחרונים, ובנוגע אלי, אני מתכנן שזו תהיה המנגה האחרונה שלי. אז אנא, לוו אותי עד לרגע האחרון".

לא נאמר בצורה מפורשת האם כרך 24 של Fire Force, שמתוכנן לצאת לחנויות ביולי, יהיה גם האחרון או שאולי המנגה תמשיך קצת מעבר לכך. בנוסף, לא פורטו הסיבות שהובילו להחלטתו לפרוש מהתחום, מה שמעלה את השאלה האם מידת ההצלחה הנמוכה יחסית של Fire Force קשורה לכך, כפי שקורה לפעמים לסדרות מנגה אחרות.

למי שאינו מכיר, נספר בקצרה כי סול איטר היא סדרת פנטזיה שעלילתה מתמקדת בתלמידי אקדמיה, שלומדים להילחם נגד מכשפות ויצורים אפלים אחרים. התלמידים במוסד מתחלקים לשתי קבוצות – הראשונה יודעת להפוך לנשק והשניה לומדת לתפעל אותם בקרב. שתי הדמויות המרכזיות בסיפור הן מאקה אלברן (Maka Albran) ושותפה, סול, שמסוגל להפוך למגל.

אטסושי אוקובו עשה את הפריצה הגדולה שלו לתעשיית המנגה היפנית עם סול איטר בשנת 2004. הוא כתב ואייר את המנגה, שהמשיכה לרוץ עד לשנת 2013. באותה תקופה קיבלה הסדרה גם עיבוד לאנימה בשנת 2008 ומנגת ספין-אוף קצרה. אחרי שנתיים של הפסקה הוא החל לכתוב ולאייר ב-2015 את סדרת המנגה הנוכחית שלו, Fire Force, שאמנם מאופיינת בקווי דמיון רבים לסול איטר וקיבלה גם היא עיבוד לאנימה, אך כאמור היא לא נהנתה מאותה מידה של הצלחה.

נכון לרגע כתיבת שורות אלה לא נמסר מה התכניות של אטסושי אוקובו לגבי עתידו המקצועי. מה שבטוח הוא שהבחור עוד צעיר מדי לצאת לפנסיה, שכן הוא רק בן 40. אז ננצל את הזדמנות זו כדי לאחל לו בהצלחה בקריירה החדשה בה יבחר.

תגובות

במאמר זה

נגישות