מלחמת הקונסולות: סוני מכרה כפול ממיקרוסופט

לפי הערכות שפורסמו, סוני מכרה 36 מיליון קונסולות בעוד מיקרוסופט הצליחה למכור 19 מיליון בלבד. האם הכתובת הייתה על הקיר ובמיקרוסופט החליטו להרים ידיים סופית?

דו"ח ביניים של מלחמת הקונסולות: על פי הערכות, סוני מובילה על מיקרוסופט בגדול בכל הקשור למכירת קונסולות.

לפי הנתונים שפורסמו במהלך כנס Game Developers Conference, סוני מכרה עד היום כ-36 מיליון קונסולות פלייסטיישן 4. לעומת זאת, ההערכות אומרות שמיקרוסופט הצליחה למכור רק 19 מיליון קונסולות אקס בוקס 1, כלומר בערך חצי ממה שהצליחה למכור המתחרה העיקרית שלה. חשוב לציין שמיקרוסופט אינה משתפת את הציבור בנתוני המכירות של הקונסולה שלה, לכן יכול להיות שהמספר שהוצג בכנס אינו מדוייק ושמצבה של מיקרוסופט במציאות קצת מעודד יותר.

המצגת בכנס כללה גם תחזית לגבי תמונת המצב בעתיד, שעדיין רחוקה מלהיות ורודה עבור מיקרוסופט – כל עוד לא יקרה משהו בלתי צפוי, התחזית אומרת כי עד שנת 2019 סוני תמכור 69 מיליון קונסולות בעוד מיקרוסופט תסתפק ב"רק" 39 מיליון.

הכתובת הייתה על הקיר?

עוד בשנת 2015 ההערכות אמרו שמיקרוסופט מפגרת אחרי נתוני המכירות של סוני. כאשר ראש מחלקת אקס בוקס של מיקרוסופט, פיל ספנסר, נשאל בזמנו על הנושא, תשובתו הייתה אז ש"המוטיבציה שלנו אינה להביס את סוני. המוטיבציה שלנו היא להגיע אל כמה שיותר צרכנים שרק אפשר". ספנסר הוסיף גם שסוני הצליחה ליצור פער עצום בזכות העובדה שהגיעה לשוק הרבה לפני האקס בוקס, וכלל לא בטוח שמיקרוסופט תצליח לצמצם אותו. אכן, עושה רושם שמיקרוסופט אינה עתידה לסגור את הפער מול סוני ושהיא הפסידה את הסיבוב הזה של ה"מלחמה" לטובת הענקית היפנית.

אמנם בגדול מיקרוסופט מפסידה במלחמה, אבל היא יכולה להתנחם בהישג חדשה שהיא הצליחה לרשום לאחרונה: משחק הפעולה Quantum Break, כותר שהוא בלעדי לקונסולה של מיקרוסופט, הצליח לכבוש את פסגת מצעדי המכירות ברחבי האירופה.

תגובות

במאמר זה

נגישות