ניסוי ביפן: תיירים ישלמו עם טביעת אצבע

החל מהקיץ הקרוב לא תהיו מוכרחים לעבור אצל חלפן כספים כדי להנות מהביקור שלכם ביפן, בתנאי שתספקו טביעות אצבע ואת פרטי חשבון הבנק שלכם

יכול להיות שבפעם הבאה שתטוסו אל ארץ השמש העולה, לא תצטרכו לעבור אצל חלפן כספים כדי להחליף את השקלים שלכם במטבע היפני, ין. ניסוי חדש ביפן, שמקודם על ידי השלטון המקומי, יאפשר לתיירים לשלם את ההוצאות הכספיות שלהם בתחומה באמצעות טביעת האצבע בלבד.

איך זה עובד? אחרי הנחיתה, לתייירים הנכנסים לשדה התעופה יוצע לעבור תהליך בו הם נותנים את טביעת האצבע של שתיים מהאצבעות שלהם. לאחר מכן התיירים יספקו את פרטי חשבון הבנק שלהם ואלה "יקושרו" עם טביעות האצבע שסיפקתם מקודם. תחלופת הכספים תיעשה דרך הבנק Aeon שממוקם בטוקיו.

הניסוי בשלב הראשון יהיה מוגבל ל-300 מקומות תיירותיים בלבד ברחבי יפן, ביניהם מסעדות ובתי מלון פופולריים. הרעיון מאחורי הניסוי הוא לעודד את התיירות ביפן על ידי לחסוך מהתיירים את העיסוק בהמרת כספים. עוד סיבה טובה לקיום הניסוי היא ניסיון להפחית את רמת הפשיעה נגד תיירים, כך שגניבת הארנק שלהם על ידי פושעים מקומיים לא תועיל להם ללא טביעות האצבע. כמו כן, יכול להיות שגם קיים קשר בין הניסוי לבין העובדה שהאולימפיאדה הבאה, שתיפתח בשנת 2020, תיערך בעיר הבירה היפנית טוקיו. השלב הבא הוא להרחיב את מספר האיזורים בהם יתקיים הניסוי באביב 2017.

השאלה שעולה פה היא איך התיירים ירגישו עם נתינת כל כך הרבה פרטים מזהים ורגישים שלהם לשלטונות. על אף שבוודאי מאגר המידע מאובטח, אין שום ערובה שמא האקר יחדור אל המידע או בעל אינטרסים ישתמש בו לצרכיו האישיים.

(קרדיט תמונה: Getty Images)

תגובות

במאמר זה

נגישות