סוני פלייסטיישן פותחת אולפן ייעודי לעיבוד משחקים לקולנוע

סוני פלייסטיישן רוצה דריסת רגל בקולנוע ומנסה להסביר מדוע במקרה שלה המעבר בין המדיות לא יתברר כאכזבה בניגוד לניסיונות קודמים של אחרים

סוני פלייסטיישן

חברת סוני פלייסטיישן רוצה להעביר את המשחקים שלה למסך הגדול ופותחת עבור זה סטודיו ייעודי בשם Playstation Productions, כך לפי ידיעה בלעדית של האתר Hollywood Reporter.

שון ליידן (Shawn Layden), יושב ראש כלל האולפנים של סוני ברחבי העולם (Chairman of Worldwide Studios) מטעם Sony Interactive Entertainment, הסביר בראיון לאתר מה עומד מאחורי המהלך:

"במקום להפקיד את המותגים שלנו אצל אולפנים אחרים, הרגשנו שהשיטה הנכונה יותר תהיה להפיק ולפתח אותם בעצמנו. ראשית כל, בגלל שאנחנו מכירים יותר (את המותגים – ע.פ.), אבל גם כי אנחנו יודעים מה חברי קהילת הפלייסטיישן אוהבים".

סוניי פלייסטיישן מחזיקה בקטלוג משחקים נרחב של מעל ל-100 כותרים, מה שאומר שהרבה מאוד אופציות פתוחות בפניה. אך מכיוון שאת מספר הסרטים המוצלחים אשר מבוססים על משחקי מחשב אפשר לספור על יד אחת, עולה השאלה המתבקשת כיצד סוני מתכוונת להימנע מאותו גורל מר ומאכזב עם ההפקות שלה.

מתברר שלסוני יש תשובה לשאלה זו: במסגרת הראיון נאמר כי בשנתיים האחרונות סוני מתייעצת עם מגוון של אנשים מתעשיית הקולנוע ההוליוודית כדי מצד אחד ללמוד מטעויות העבר ומצד שני להבין כיצד להעביר עולמות בין מדיה אחת למדיה אחרת. שני שמות בולטים שהוזכרו הם לורנזו בי בונאבטורה (Lorenzo di Bonaventura), המפיק של סרטי הרובוטריקים, העיבוד של דום ועיבודים לספרים שונים של סטיבן קינג למסך; וקווין פייג', שעומד מאחורי הפרויקט העצום של היקום הסינמטי של מארוול. בנוסף, נאמר גם כי בסוני מבינים שהמטרה בסרט היא לא לדחוס עשרות שעות של סיפור מהמשחק לשעתיים אלא למצוא כיצד "להעביר את האתוס" למסך.

האם האולפן הייעודי של סוני פלייסטיישן יהיה זה שסוף-סוף יביא לנו סרטים טובים שמבוססים על משחקים? אפשר רק לקוות שכן ולאחל לו בהצלחה.

 

תגובות

במאמר זה

נגישות