סניידר קאט: הצופים מתלהבים, המבקרים קוטלים

שוב פער בין צופים למבקרים: הצופים מדרגים את סניידר קאט גבוה בעוד רוב המבקרים מצביעים על הבעיות של הסרט בלי לחשוב פעמיים

סניידר קאט

האם גרסת סניידר קאט של ליגת הצדק עשתה טוב או רע לסרט? התשובה לשאלה זו תלויה מאוד את מי שואלים – את הצופים או את מבקרי הקולנוע.

על פי הנתונים באתר Metacritic, רוב המבקרים קוטלים את סניידר קאט וממוצע ציוני הביקורות שלו עומד על 55 בלתי מחמיא. הממוצע מבוסס על 42 ביקורות, מתוכן 15 חיוביות, 21 מעורבות ו-6 שליליות. לעומת זאת, באותו אתר בדיוק ניתן לראות תוצאה הפוכה לחלוטין אם מסתכלים על ציוני הצופים: ממוצע ציונים של 9 מתוך 10 עם רוב מוחץ של כ-2,400 ממליצים לעומת מאות בודדות של ביקורות מעורבות או שליליות. אין ספק שהפער הזה בין צופים למבקרים מדגים שוב את הבעיה, לפיה בימינו ביקורות אינן בהכרח נייר לקמוס להצלחה של סרט.

https://youtu.be/vM-Bja2Gy04

להלן ציטוטים נבחרים מתוך הביקורות:

Variety, ציון 90: "הסרט החדש – ואל תטעו, זה באמת סרט חדש – הוא יותר מזיכוי של סניידר על הגרסה המקורית. זה בידור אדיר, קל רגליים ושואב פנימה. סיפור מקור של צוות גיבורים שבליבו הוא קלאסיקה, שמסופר בצורה משכרת וכנה שלוקחת אותך חזרה אל מה שספרי הקומיקס תמיד כיוונו אליו: לגרום לך לחוש שאתה רואה אלים על כדור הארץ".

The Guardian, ציון 80: "הסרט של סניידר אמנם מתיש אבל מעניין. הצדק נעשה".

San Francisco Chronicle, ציון 75: "ליגת הצדק של זק סניידר אמנם אינו סרט נהדר, אבל יש בו את השיגעון, חוזקה ואובססיביות של עבודת אומנות אמיתית".

Consequence of Sound, ציון 67: "מחוספס, מבולגן וארוך מדי, אבל מצליח לתפוס ברוחו את הכוונה של מה שניסה לעשות טוב יותר מהגרסה הקולנועית".

Vulture, ציון 60: סניידר קאט סובל מבעיות משלו – כאשר מקבלים את הטוב ביותר מסניידר, מקבלים גם את הרע ביותר – אבל זו ללא ספק יצירה מרגשת ובעלת תשוקה".

Entertainment Weekly, ציון 42: "בהשוואה לדרמות של מארוול ונטפליקס, ליגת הצדק של זאק סניידר הוא בגדר מטלה. בקצה הקשת בענן הצופים נותרים עם הבטחה שהדברים המגניבים באמת יקרו בפעם הבאה. הגרסה הזו איננה גרועה יותר מהקולנועית, אך בהחלט ארוכה יותר".

תגובות

במאמר זה

נגישות