דיסקורד (Discord) עשויה להירכש על-ידי מיקרוסופט בעסקת ענק

האם מייסדי דיסקורד יסכימו למכור את פלטפורמת הגיימרים המצליחה שלהם למיקרוסופט תמורת סכום עתק של יותר מ-10 מיליארד דולר?

דיסקורד

מתברר שמהפיכה קטנה בעולם הגיימינג מתבשלת לה מתחת לאפינו, כאשר חברת מיקרוסופט פנתה אל מייסדי אפליציית דיסקורד (Discord) עם הצעת רכישה שקשה לסרב לה.

על פי דיווח שפורסם באתר Bloomberg, במסגרת פגישה רשמית שהתקיימה בין מיקרוסופט לדיסקורד הציעה הראשונה לאחרונה לרכוש את האפליקציה תמורת סכום של מעל ל-10 מיליארד דולר.

ישנן כמה סיבות מדוע מיקרוסופט מביעה רצון עז כל כך לפתוח את הארנק ולהוציא סכומי עתק. הסיבה הראשונה היא שבימים אלה מייסדי האפליקציה מחפשים רוכשים פוטנציאלים באופן פעיל, לכן למיקרוסופט יש אינטרס ברור להציע הצעה שהמתחרים יתקשו להתעלות עליה. דיווחים קודמים מעידים על שיחות שנערכו בין דיסקורד לבין אמזון ו-Epic Games. שתי הרוכשות הפוטנציאליות סירבו להגיב על הדברים.

הסיבה השניה היא שכבר מעל לשנה שמיקרוסופט מחפשת בנרות לרכוש נכסים דיגיטליים, שיעזרו לה לבסס את קהילת הגיימרים של קונסולת האקס בוקס. אחד הנוכחים בפגישה היה פיל ספנסר, ראש חטיבת אקס בוקס בחברה, מה שמחזק את ההשערות מדוע מיקרוסופט מחזרת אחרי דיסקורד בכזו אינטנסיביות. במסגרת מאמצי החיפושים, בשנה שעברה מיקרוסופט גיששה לגבי האפשרות לרכוש את הרשתות החברתיות טיקטוק ופינטרסט, אך ללא הצלחה.

למי שאינו מכיר, דיסקורד היא פלטפורמה חינמית בבסיסה, שמיועדת בעיקר לגיימרים ומאפשרת להם להקים קהילות, ערוצי צ'אטים, לקיים שיחות קוליות ולשדר משחקים בסטרימינג. היא החלה את דרכה בשנת 2015 ונכון להיום מונה כ-300 מיליון משתמשים פעילים.

תגובות

במאמר זה

נגישות