"תקלה מופלאה" עשוי לקבל חידוש קולנועי אחרי 30 שנה

החידוש של "תקלה מופלאה" משנות ה-80 יעביר את העלילה אל שטחי אמריקה הלטינית. הפרויקט נמצא כרגע בשלבים ראשוניים

תקלה מופלאה

תעשיית הקולנוע בהוליווד ממשיכה למחזר למוות כל מותג משנות ה-80 וה-90 שהצליח לזכות באהדת הקהל, והקורבן הפעם הוא סרט המד"ב הקומי תקלה מופלאה.

ידיעה זו פורסמה לראשונה באתר Deadline. הדיווח מוסיף כי עלילת החידוש של תקלה מופלאה תעבור אל אמריקה הלטינית, בדומה למה שראינו בסרט האחרון של שליחות קטלנית בו כל הסיפור עבר אל גבול מקסיקו-ארה"ב. על מלאכת כתיבת התסריט שוקדים התסריטאים ג'ייסון שומן (Jason Shuman) ואדוארדו קיסנרוס (Eduardo Cisneros).

רק נזכיר שזה הניסיון השלישי להחיות את הסרט – הניסיון הראשון היה ב-2008 עם אחד הכותבים של סדרת האנימציה למבוגרים Robot Chicken, אך בסופו של דבר הפרויקט לא יצא אל הפועל. הניסיון השני היה בשנת 2012 והתכנון היה להוריד את גיל קהל היעד כדי שהחידוש יתאים יותר לילדים, אבל גם הרעיון הזה נקבר לפני שההפקה שלו אפילו החלה.

למי שצעיר מדי מכדי להכיר, הסרט תקלה מופלאה יצא אל אולמות הקולנוע ב-1986 ומספר על רובוט צבאי נסיוני בשם "מספר 5", שבעקבות פגיעה על ידי סופת ברקים פיתח מודעות עצמית ואישיות משלו. הוא בורח מהצבא וחובר אל אזרחים בהם הוא נתקל בדרכו. הם מלמדים אותו להיות אנושי יותר ועוזרים לו לחמוק מהחיילים הדולקים אחריו כדי לפרקו. טים בלאני (הכלב-חייזר "פרנק הפג" מסרטי גברים בשחור) דיבב את מספר 5. לצידו כיכבו אלי שידי (מועדון ארוחת הבוקר) וסטיב גוטנברג (תרגיל לשוטרים מתחילים).

יהיה מעניין, אך כמובן עם צל של חשש, לראות אילו שינויים יוכנסו בחידוש של הסרט, מעבר להעתקת העלילה לאמריקה הלטינית כפי שכבר ציינו לעיל. לדוגמה, סביר להניח שהקהל של היום פחות ישתכנע מהמקריות הנוחה מאוד מבחינה תסריטאית של סופת ברקים כדי להפיח חיים ברובוט. אולי הפעם יעשו שהוא השתנה בזכות וירוס? חומר למחשבה.

נכון לכרגע הפרויקט נמצא בשלבים ראשוניים, לכן עוד אין צפי לתאריך יציאה או פירוט של קאסט השחקנים המשתתפים בו.

תגובות

במאמר זה

נגישות