Great Pretender – האנימה שתגנוב את כל זמנכם הפנוי

אם טוויסטים מטורפים, דיאלוגים מורכבים ופרדי מרקורי האחד והיחיד עושים לכם את זה, Great Pretender של נטפליקס היא הסדרה עבורכם

great pretender

זוכרים שפעם היה סרט בשם אושן 11 בו ג'ורג' קלוני וחברים גיבשו הונאה ענקית כדי לשדוד קזינו? אז דמיינו את הכיוון הכללי, אבל חובק עולם ועם דמויות מחוברות יותר לקרקע. זו, ממש על קצה המזלג, הדרך הכי קצרה להסביר את Great Pretender, סדרת האנימה החדשה של נטפליקס. אבל לא נכנסתם לכאן בשביל אמל"ק, נכון?

עלילת Great Pretender מספרת על מאקוטו אדמורה, נוכל צעיר ביפן ש"מתפרנס" מכיוס תיירים והונאות קטנות, כמו למכור להם זבל שהם לא באמת צריכים. אבל החיים שלו משתנים כאשר הוא מכייס את התייר הלא-נכון – לורנט, רב-אומן בתחום ההונאות, שמגייס את מאקוטו בעל-כורחו להשתתף בתכניותיו. מכאן נסללת הדרך של שניהם ושל דמויות נוספות לשרשרת של הונאות מסביב לעולם, מאירופה ועד איחוד האמירויות וסינגפור. ליגה אחרת לגמרי ממה שהפרוטגוניסט שלנו היה מורגל אליה. החוק היחיד הוא להונות רק את העשירים המושחתים כעונש על מעשיהם, אבל אל תמהרו להסיק שלמישהו פה יש תסביך רובין הוד.

https://youtu.be/TZaqRLKjY10

מה שמשאיר את הצופה יושב על קצה הכסא הוא הטוויסטים בעלילה. דבר כאן אינו באמת כפי שהוא נתפס במבט ראשון. רק עם התפתחות העלילה ניתן לחבר את כל חלקי הפאזל לתמונה מלאה, מה שנותן לסדרה ערך נוסף לצפות בה שוב אחרי שאתם כבר יודעים כל מה שצריך לדעת. גם קטע הפתיחה מהווה חלק מהפאזל, אולי אפילו כמעט ספוילר, אך אתם יכולים לנשום לרווחה – ללא הקונטקסט המתאים, לצופים חדשים אין שום סיכוי להבין מה הם בכלל רואים וכיצד הדברים מתיישבים יחד.

Great Pretender נוצרה על ידי Wit, הסטודיו שהביא לנו את עיבוד האנימה שלAttack on Titan, אבל שלא יהיה לכם ספק – בניגוד לסגנון הויזואלי של סדרת הדגל שהביאה את הסטודיו הזה אל אור הזרקורים לפני שנים, אנימציות מטורפות לא תמצאו כאן, לטוב ולרע. הסדרה הזו מסתמכת בעיקר על דיאלוגים מתוחכמים וחשיפת רבדים של הנפשות הפועלות בסיפור.

כדמות, מאקוטו הוא בעצם החוליה החלשה ביותר של הקבוצה, אבל לא רק בגלל חוסר הניסיון היחסי שלו בהונאות ענק. הבעיה, ואולי גם היתרון שלו, היא שמדובר בדמות מאוד אמוציונלית. במידה מסוימת, זו חרב פיפיות – מצד אחד אחרי צפייה בכמה פרקים כבר אפשר להריח מתי הוא יפשל או יעשה משהו בלתי צפוי, אך מצד שני תמיד נותרת השאלה מה הוא יעשה ברגע שיגיע לסיטואציה כזו וכאן הוא אף פעם אינו מפסיק להפתיע.

Great Pretender היא סדרה כיפית לצפייה, שיכולה בקלות לגנוב את כל זמנכם הפנוי בלי שבכלל תרגישו בכך. 23 פרקים של טוויסטים, התרגשות ו"מה לעזאזל קרה פה", שמשום מה רק 14 מהם זמינים בנטפליקס ישראל (אבל אל תדאגו, השאר אמורים לעלות בסוף נובמבר). אגב, תנו כבוד והקשיבו לקטע הסיום בסוף כל פרק – פרדי מרקורי עם השיר שלו שנקרא גם הוא, במקרה, Great Pretender… בדומה לכל מעשה הונאה מתוחכם והוליוודי, לפעמים גם במציאות הכוכבים איכשהו מסתדרים להם יחד בשורה.

https://www.youtube.com/watch?v=Vk86fxEklq8

תגובות

במאמר זה

נגישות