נטפליקס רכשה להפצה את מוגלי של אנדי סרקיס

אמנם נטפליקס תהיה פלטפורמת ההפצה העיקרית של הסרט מוגלי, אך הוא יגיע גם בתפוצה מצומצמת מאוד אל בתי הקולנוע למספר הקרנות תלת מימד

שנתיים לאחר הצלחתהענק של דיסני עם ריבוט הלייבאקשן-CGI לספר הג׳ונגל, האחים וורנר תכננו להפיץ את הגרסא שלהם לסיפורו של רודיארד קיפלינג ובבימויו של אייקון ההופעות בלכידתתנועה, אנדי סרקיס (גולום משר הטבעות וסיזר מכוכב הקופים). כעת מסתמן שינוי כיוון עבור מוגלי, כשנטפליקס רכשו את הזכויות להפצה עולמית של סרט ההרפתקאות.

עלפי דיווח של דדליין, מוגלי נרכש בסכום עתק, ויופץ בתכנית מצומצמת כלשהי גם בבתי הקולנוע, זאת כדי שהקהל יוכל לחזות עבודתו המרובה של סרקיס סביב תלת המימד. בין קאסט המדבבים נמצאים שמות כמו כריסטיאן בייל כבאגירה, בנדיקט קמברבאץ׳ כשירחאן, קייט בלאנשט כקאה וכמובן סרקיס עצמו בתור בלו. בגרסתם של דיסני וג׳ון פאברו, שהכניסה בקופות העולמיות למעלה מ-966 מליון דולר, כיכבו בהתאמה בן קינגסלי, אידריס אלבה, סקארלט ג׳והנסון וביל מארי.

רק הזמן יגיד אם היה זה צעד נכון עבור נטפליקס, בהתחשב רכישותיהם הדומות האחרונותבראשותן פרדוקס קלוברפילד המושמץ, עם 17 אחוזים ברוטן טומאטוז. עלייתו לאוויר של סרט המד״ב השלישי בפרנצ׳ייז קלוברפילד פורסמה במפתיע במהלך אירוע הסופרבול, כשפאראמאונט ויתרו על הפצתו במסך הגדול. גם את הכחדה של אלכס גרלנד בכיכובה של נטלי פורטמן פאראמאונט מכרו לענקית הסטרימינג, למרות שסרט המד״ב זכה (משום מה) לביקורות טובות ולהפצה קולנועית בצפון אמריקה, אך גם שם עלה לנטפליקס כבר לאחר 17 ימים בלבד וכשלון קופתי מסחחרר.

סרקיס כמובן סיפר שהוא מאוד מתרגש מההגעה של מוגלי לנטפליקס: ״עכשיואנחנו נמנעים מהשוואות לסרט האחר, וזו הקלה להיות בלי הלחץ״, ״מבינים שזו דרך סיפור אפלה יותר, שלא מתאימה למשבצת ארבעתהרביעים (נשים וגברים בכל הגילאים). זה באמת לא מיועד לילדים צעירים, למרות שאני חושב שבני 10 ומעלה יוכלו לצפות בזה״. הבמאי הוסיף: ״אני חושב שזו הרכישה הגדולה ביותר שלהם, זה סרט גדול. אבל מעולם לא הסתכלתי על זה כסרט בלוקבאסטר גדול״, ״הוא בסקאלה של בלוקבאסטר, אבל זה איפשהו בין חיי פיי לסרט כוכב הקופים״.

מוגלי צפוי לעלות לנטפליקס ב-2019.

תגובות

במאמר זה

נגישות