נגמר בטוב: אסון טבע עיכב את צילומי "משחקי הכס"

מפולת סלעים בסט הצילומים של קאסל בלאק קטעה את הצילומים, שחודשו לאחר שהסלעים פונו מהאיזור. האירוע נגמר ללא נפגעים ולא צפויה דחיה של תחילת העונה השישית

כל מי שאי פעם לקח חלק בהפקה כלשהי יודע על בשרו עד כמה לוחות הזמנים צפופים ונושפים בעורפם של אנשי הצוות. הדבר מורגש אפילו יותר בהפקות גדולות ועתירות תקציב שצריכות להספיק הרבה בזמן מועט. אבל מה קורה כאשר נכנס עיכוב בלתי צפוי ללו"ז בדמות אסון טבע?

מתברר כי צילומי העונה השישית של הסדרה משחקי הכס התעכבו בעקבות אסון טבע. ליתר דיוק, מדובר במפולת סלעים שהתרחשה ממש על סט הצילומים. הצוות צילם כמה סצינות בקאסל בלאק, המבצר של שומרי הלילה בצפון. המפולת התרחשה תוך כדי יום העבודה.

ככל שאנחנו יודעים, אסון הטבע לא התרחש בגלל מעורבות ידי אדם אלא בגלל איתני הטבע. גיאוגרפית, הצילומים מתקיימים ב- Magheramorne Quarry שבצפון אירלנד והסט נעזר בדופן הר סמוך כחלק מהתפאורה. ככל הנראה, סופת גשמים חזקה מאוד שפקדה את האיזור לפני הצילומים ערערה את יציבות הסלעים, מה שהוביל בסופו של דבר למפולת המדוברת.

אוון טיאל (Owen Teale), שמגלם את אליסר תורן (Alliser Thorne) ואחד השחקנים שהיה נוכח על הסט בעת שהתרחש אסון הטבע, סיפר על המפולת. הוא תיאר את הסלעים שנפלו ארצה כ"גדולים כמו בית לונדוני". למזל כולנו, ובניגוד מוחלט לאופי המורבידי של הסדרה, בתום האירוע אף אחד לא נפגע או נהרג. עדות נוספת מגיעה מפיו של השואו-ראנר של הסדרה, דן וייס (Dan Weiss). וייס סיפר לאתר EW כי "ברגע שאנשים ראו איך האבנים הקטנות שם באופק מתקרבות והופכות לסלעים גדולים, כולם החליטו כאיש אחד להתרחק מיידית מהסט".

הצילומים על הסט התחדשו לאחר שהסלעים שהתדרדרו מטה פונו מהאיזור. מעריצי הסדרה ישמחו בוודאי לשמוע שעל אף המפולת, לוח הזמנים של הצילומים לא הושפע בצורה משמעותית והם עדיין יזכו לצפות בפרק הראשון של העונה השישית של משחקי הכס בסוף חודש אפריל.

 

תגובות

במאמר זה


הצטרף לשיחה

נגישות