באטמן נגד סופרמן הכניס 420 מיליון דולר בסופ"ש אחד

גם אם רוב המבקרים קוטלים את הסרט מכל הכיוונים, זאק סניידר עדיין יכול ללכת עם חיוך בדרך לספור את הדולרים בחשבון הבנק

באטמן נגד סופרמן: שחר הצדק אמנם לא בהכרח כבש את לב הצופים, אבל הקרנות הבכורה שלו ברחבי העולם גרפו רווח עצום של לא פחות מ-420 מיליון דולר.

ההכנסות של באטמן נגד סופרמן עלו על כל התחזיות, שהסתפקו בסכום "צנוע" יחסית של 170 מיליון דולר בלבד במסגרת אירועי הבכורה. באטמן נגד סופרמן עוקף, ובגדול, שוברי קופות אחרים שקדמו לו כמו משחקי הרעב: עורבני חקיין חלק 1, שהכניס 273 מיליון דולר; הארי פוטר ואוצרות המוות חלק 1 שהרוויח 303 מיליון דולר; עלייתו של האביר האפל, בו באטמן של כריסטופר נולאן וכריסטיאן בל הצליח לבדו להכניס רק 248 מיליון דולר; ומעניין מה היה אומר על זה המתנקש המקשקש, דדפול, שהכניס 264 דולר בלבד. ללא שום צל של ספק, המפגש בין שני ענקי הקומיקס בסרט אחד הצליח לחולל נפלאות לחשבון הבנק של כמה אנשים.

ההכנסה של באטמן נגד סופרמן באותו סוף שבוע עומדת על בדיוק 424.1 מיליון דולר ומעניקה לו את המקום הרביעי ברשימת הסרטים המכניסים ביותר בשבוע הבכורה שלהם ברחבי העולם. הוא תפס את מקומו של מהיר ועצבני 7, שהודח למקום החמישי עם 397 מיליון דולר. את שלושת המקומות העליונים בטבלה תוכלו למצוא את הארי פוטר ואוצרות המוות חלק 2 עם 483 מיליון דולר במקום השלישי, את עולם היורה עם 524 מיליון דולר במקום השני ואת מלחמת הכוכבים: הכוח מתעורר ששולט ראש הרשימה ביד רמה עם 529 מיליון דולר. את הרשימה המלאה תוכלו למצוא כאן.

את עיקר ההכנסות השיג הסרט דרך כיסו של הקהל האמריקאי, ששילם במצטבר 254 מיליון דולר כדי לראות את באטמן וסופרמן הולכים מכות. מבחינה גיאוגרפית, אולי תופתעו לשמוע שהמדינה השניה המכניסה ביותר היא דווקא סין עם הכנסה מוערכת של 57.3 מיליון דולר, הסכום הגבוה ביותר ש-Warner Bros הצליחה להוציא אי פעם מהמדינה הקומוניסטית. כנראה שעמוק בפנים הסינים ממש אוהבים גיבורי על.

על אף שבאטמן נגד סופרמן עשה חיל בקופות, את רוב המבקרים הוא לא הצליח להרשים לטובה. לדוגמה, המגזין הבריטי The Telegraph כתב על הסרט ש"אף בלוקבאסטר בשנים האחרונות לא היה בנוי בצורה כה בלתי קוהרנטית עד שהוא נראה כאילו אין לו עניין להעביר איזשהו סיפור ברור ובעל תכלית". האתר Time Out New York הגדיר את כל החוויה כ"מצבה בשווי 250 מיליון דולר לז'אנר שצריך לצאת להפסקה". שניהם קינחו את הביקורות שלהם בציון 40 מביך במיוחד.

בקרוב תעלה הביקורת שלנו על באטמן נגד סופרמן, אז תדעו מה אנחנו חשבנו על המפגש הקולנועי של שני ענקי הקומיקס.

 

תגובות

במאמר זה


הצטרף לשיחה

נגישות